28/05/2026
25 травня у читальній залі бібліотеки №33 представники Товариства Червоного Хреста зібрали усіх охочих на семінар-тренінг з доказової реабілітації. Цього разу зустріч була присвячена профілактиці перелому шийки стегна у людей літнього віку.
Найчастіше від переломів страждають саме літні люди у віці після 65 років, при цьому більша частина — жінки. Це пов’язано з тим, що у жінок розвивається остеопороз – хронічне захворювання, через яке знижується щільність кісних тканин. Інколи, щоб зламати шийку стегна, достатньо впасти з висоти власного зросту. Зазвичай це трапляється взимку, тому літнім людям краще остерігатися ожеледиці. Попри статистику, від переломів не застраховані й молоді люди, які ведуть активне життя. Здебільшого причиною перелому стає невдале падіння на бік. Але вони, на відміну від літніх людей, переносять період відновлення та реабілітації набагато легше.
Серед основних симптомів - нестерпний біль в області тазу та ноги, травмована нога виглядає коротше за здорову, важко підняти або шевелити ногою. Бувають випадки, коли людина продовжує рухатися попри біль, або зменшує його знеболювальними. Це може трапитися при вколоченому переломі, коли уламок знаходиться щільно у кістці. Але без лікування кістка не зростеться, біль не припиниться, а без кваліфікованої допомоги травмований може лише зашкодити власному здоров’ю.
Протягом зустрічі наші читачі дізналися про профілактику такої складної травми. Насамкінець пан Геннадій, модератор зустрічі, запропонував набір вправ для профілактики опорно-рухливого апарату.