16/02/2021
Новий адміністративно-територіальний устрій зумовив зміну системи управління й у Чернігівському районі, до складу якого увійшла територія колишнього Козелецького району, адже 90% повноважень від райради та райдержадміністрації перейшли до Остерської міської, Деснянської, Козелецької селищних, Кіптівської сільської ради. На початку року до громад у власність передали заклади освіти та культури. Нині ж Козелецька райдержадміністрація веде перемовини щодо питання правильного оформлення процедури передачі прав засновника медзакладів та утримання закладів для надання якісних безперебійних медичних послуг жителям кожної громади Козелеччини.
«Райдержадміністрація та райрада забезпечували діяльність комунальних некомерційних підприємств Козелецької ЦРЛ та Козелецького РЦ ПМСД, які обслуговували жителів всього району. Ці заклади повинні перейти зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста у власність територіальної громади, проте жодна громада самотужки не зможе їх утримувати. Інструментом вирішення таких спільних питань має стати договір міжмуніципальної співпраці, що мають укласти територіальні громади, жителі яких користуються послугами ЦРЛ чи РЦ ПМСД», - зазначив Юрій Заславський.
Читати також: https://kozadm.cg.gov.ua/index.php?id=421161&tp=page