09/03/2026
𝙋𝙍𝙀𝘿𝘼𝙍𝙀𝘼-𝙋𝙍𝙄𝙈𝙄𝙍𝙄𝙄 𝘾𝙊𝙈𝙀𝙉𝙕𝙄𝙄 𝘽𝘼𝙕𝙀𝙄 𝟮𝟲 𝙍.𝙎.𝙊.𝙈. 𝙎̦𝙄 𝙎𝙋𝙍𝙄𝙅𝙄𝙉 𝙏.𝙊. 𝙎̧𝙄 𝘼 𝘿𝙍𝘼𝙋𝙀𝙇𝙐𝙇𝙐𝙄 𝘿𝙀 𝙇𝙐𝙋𝙏𝘼̆.
În data de 04.03.2026, la sediul Bazei 26 R.S.O.M. și Sprijin T.O. a avut loc ceremonialul de predare-primire a comenzii și a Drapelului de Luptă.
Comanda bazei a fost preluată de către domnul colonel dr. HRAB MARIUS, ofițer cu o vastă experiență profesională, care în discursul domniei sale s-a angajat să ducă mai departe misiunea unității, să consolideze și să dezvolte rezultatele obținute și să promoveze permanent valorile fundamentale ale Comandamentului Logistic Întrunit și ale Armatei României.
Activitatea s-a desfășurat în prezența domnului colonel VIERU LUCIAN, reprezentantul comandantului Comandamentului Logistic Întrunit, care a transmis mesajul de încredere al comenzii comandamentului și de convingere că noul comandant își va îndeplini mandatul cu responsabilitate și profesionalism.
Îi urăm bun venit noului comandant, mult succes în noua misiune și realizări remarcabile alături de întregul colectiv al unității!