29/10/2023
Tájékoztató!
A héten tanácsgyűlésünk volt, amely gyűlés néhány fontosabb napirendi pontjáról, közösségünket érintő problémáiról szeretnénk beszámolni. Az egyik napirendi ponton egy 9 km hosszú, eddig az állam és az Országos Erdőgazdálkodás tulajdonában lévő út, a helyi tanács közigazgatása tulajdonába kerüléséről kellett döntenünk.
A szavazáson a 11 tanácsosból heten igennel (5 PSD, 1 PNL, 1 RMDSZ), egy tartózkodás (Néppárt) és hárman nemmel szavaztak (3 RMDSZ).
Mivel a 11 tanácsosból 8 igen szavazatra lett volna szükség a szóban forgó útszakasz helyi tanács közigazgatási tulajdonban kerüléséhez, ez a határozattervezet elmaradt.
Egy másik napirendi ponton a Köröstárkány-i Közösségfejlesztési Egyesület kéréséről kellett döntenünk, aki 15 évig kérte a falunkban levő malom épületét. Az egyesület elnöke elmondta fel szeretné újítani a malmot, működőképes állapotba hozni, turistáknak megmutatni amikor működik, egy múzeumot építeni a malom mellé, illetve egy mobil színpadot felállítani a malom területére.
A szavazáson négyen igennel (3 RMDSZ, 1 PSD), a többség hatan nemmel, illetve tartózkodással szavaztak. Így a malom épülete nem került az egyesülethez.
Még egy nagyon fontos egész településünket érintő problémáról beszéltünk az elkerülő úttal kapcsolatban, a hogyan továbbról, hol tudunk felhajtani a gyorsforgalmi útra, ha Váradra szeretnénk menni, illetve a Belényesbe vezető útról.
Véleményünk szerint, amennyiben nem lesz körforgalom azon a ponton, ahol a tárkányi út találkozik az elkerülő úttal, akkor a Tárkányból Belényesbe, illetve Belényesből Tárkányba tartó közlekedőknek elsőbbséget kell adjanak a gyorsforgalmi úton mindkét oldalból közlekedő járműveknek, mivel nekünk Stop tábla lesz állítva. El lehet képzelni mennyi felgyűlt autó lesz majd reggelente munkába, piacra, iskolába menet, akik túl szeretnének menni az elkerülő úton, a biciklisekről nem is beszélve ( szerintünk idősebb korú személyeknek abban a forgalomban lehetetlen). Javaslatunk, kérésünk az volt a polgármester úrhoz, hogy beszéljen minél hamarabb az illetékesekkel, a tervezővel, használja ki kapcsolatait és még most, amíg ott vannak a gépek ebből a furcsa útkereszteződésből csináljon körforgalmat.
Körforgalom esetén könnyebben tudnánk átjutni az út másik oldalára, mivel csak a bal oldalról közlekedőknek kellene elsőbbséget adni, sőt ebben az esetben lehetőség volna egy gyalogátkelőt is biztosítani, ahol a biciklisek is át tudnak jutni a másik oldalra.
Reméljük a polgármester úr komolyan veszi ezt az egész közösségünket érintő problémát és minél hamarabb felveszi a kapcsolatot az illetékesekkel, hogy megoldják ezt a számunkra borzasztó problémás ügyet!