10/05/2021
Bullying-ul este un comportament, adesea întâlnit în școlile din România, de care nu am scăpat nici în cadrul orelor online, acesta transformandu-se în cyberbullying.
Bullying-ul este caracterizat ca un comportament agresiv, intenționat, care provoacă suferință, implicând un dezechilibru de putere între agresor și victimă, manifestat repetitiv.
Dacă ești martor sau victimă a bullying-ului, nu ezita, discută cu părinții, un profesor sau consilierul școlar!