30/04/2026
Astăzi a avut loc ceremonia oficială de învestire a domnului Corneliu Răducan Morega, în funcția de prefect al Județului Gorj.
Acesta a depus jurământul în cadrul unei ceremonii prezidate de către domnul Adrian Petcu – subsecretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne și domnul Teodor Iulian Gheorghe – director general în cadrul D.G.R.I.P.
La evenimentul oficial au participat: președintele Consiliului Județean Gorj, Cosmin Popescu, fostul prefect, Șerban Predescu, fostul subprefect, Ionuț Drăgoi, conducătorii serviciilor publice deconcentrate și ai structurilor județene ale Ministerului Afacerilor Interne, precum și angajații Instituției Prefectului- Județul Gorj.