11/06/2026
Ieri, 10 iunie 2026, într-o atmosferă aparte, plină de voie bună, s-a derulat cea de-a treia ediție a proiectului "Minte sănătoasă în corp sănătos" - etapa județeană.
Peste 800 de elevi ce învață la școlile gimnaziale și la colegiile naționale din orașul lui Brâncuși au luat parte la concursuri de biciclete, de triciclete, de alergare de viteză, organizați pe clase și pe grupe (fete și băieți).
Felicitări elevilor, profesorilor și organizatorilor!
.