Székelyudvarhelyi Szabad Emberek

Székelyudvarhelyi Szabad Emberek Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Székelyudvarhelyi Szabad Emberek, Political organisation, Székelyudvarhely.

07/06/2024

Becze Szabolcs párttársunk és barátunk volt az egyik legnagyobb segítségünk a lassan a végéhez közeledő mandátumunkban.
Az alábbi véleménycikkben osztja meg velünk néhány gondolatát, a cikk az Uh.ro portálon jelent meg:

Mit érthet az udvarhelyi kampányból a kisegér?

Az elmúlt négy évben közelről, csapattagként, figyelhettem meg az udvarhelyi politikát. A feleségem tanácsosként küzdötte végig, és együtt próbáltunk helytállni, így belülről láthattuk a folyamatot, ahogy az „Aranycsapat” szétesik. Ezt a bejegyzést azok számára írom, akik nem értik, hogy mi történt és mi történik. Azok számára, akik kicsinek érzik magukat, és a sok szám és jogi kérdés mellett nem tudják már, hogy kinek van igaza. Arra is kitérek, hogy miért a kampányra időzítve írok, és nem írtam ezt már le hónapokkal, sőt évekkel ezelőtt, valamint miért ez lett a címe a bejegyzésnek. A cikk sem lesz rövid, ugyanis komplikált dolgokról nem lehet röviden írni.

Négy évvel ezelőtt a kampányban azért vettünk részt, mert

Gálfi Árpád elhívott egy izgalmas kalandra,
tele tervvel, és egy olyan csapattal, akikre felnéztem (és egy részükre ma is felnézek). Én a megyein indultam, és a feleségem a helyi listán, egyértelműen azzal a szándékkal, hogy ezt a kezdeményezést segítsük. Ami megfogott minket, az Gálfi nyitottsága, kedvessége és odafigyelése, a keresztény hite, valamint (mivel mi még zöldfülűek voltunk a politikában) az a sok ember, aki megjelent és hajlandó volt a nevét adni Gálfi mellett.

Így indultunk neki a kampánynak, ott segítettünk, ahol tudtunk. Hatalmas győzelem után az első hónapok lázas munkája elkezdődött… Bár nyilván nem jutottunk be a feleségemmel a tanácsosi listára, a cél úgy is az volt, hogy segítsünk ennek a csapatnak és egy radikális fellendülést hozzunk a városunknak. A Holdudvarból segítettünk, ott ahol tudtunk: én programozóként informatikában, a feleségem építészként urbanisztikai témákban.

Azonban az első hónapok után jöttek a fellegek,
és az első felmondássorozat megrázott mindenkit. Például amikor Pál Dénes felmondott, az külön megviselt, sokat gondolkoztam rajta, de csak azzal maradtam, hogy én, mint kisegér a mezőn, csak a fű alját láthatom, de a sasok fent, a teljes képet látva más következtetéseket vonnak le.

Gálfinak mindig volt mindenre egy magyarázata, és egyszerűen el kellett fogadnom, hogy a nagy és befolyásos emberek világa más, és jobb híján törődjek az én dolgommal. Ráadásul még mindig voltak ott bőven emberek, akikben megbíztam és felnéztem rájuk. Közben annyian estek ki a frakcióból, hogy annak ellenére, hogy a lista végén volt a feleségem, mégis sorra került, és felkérték őt is.

Gondolkoztunk, hogy elvállaljuk-e, de aztán nagymértékben a csapattagok iránti tiszteletből elvállalta a feleségem. De az az igazság, féltünk attól, hogy elegek leszünk-e, ugyanis nehéz teher tanácsosnak lenni, aki lelkiismeretesen csinálja, annak valóban sok idejét elveszi. Viszont szeretünk itt élni Udvarhelyen, és igyekeztünk valamit vissza is adni abból a sok mindenből, amit kaptunk.

Sok-sok mindenről mesélhetnék most, de egy dolgot akartam kiemelni nektek, ami

segíthet a döntésben, ha ti is kisegereknek érzitek magatokat.
Mint ahogy mi is ebben az udvarhelyi politikában kicsinek érezzük magunkat.

Számunkra akkor jött el egy fordulópont, amikor három éve, a karácsonyi ünnepségen, történt egy sokkoló incidens, amikor egy magas pozícióban lévő, hivatali alkalmazott méltatlan és elfogadhatatlan módon, mindenki előtt, verbálisan bántalmazta az akkori alpolgármesterünket női mivoltában is megsértve őt. Nem akarok kitérni ennek a részleteire, mert egy bántalmazott félnek mindig só a sebeire, ha előkerül a téma. Kíváncsi voltam, hogy másnap mi lesz a reakciója Gálfi Árpádnak, viszont megdöbbenésemre a bántalmazót vette a védelme alá, ő pedig a teljes felelősséget elhárította magáról.

Ez volt az a pont, amikor megfordult bennem minden, ugyanis lehet, hogy nem értek a politikai nagy kérdésekhez, hisz mindig van egy felsőbb szint, amibe nem láthatok bele, mert misztikus köddel van körbevéve, de ezt értem.

Nem kell politikusnak lennem, hogy el tudjam dönteni, hogy mit kellett volna csináljon Gálfi. Neki, mint polgármesternek, az lett volna a feladata,

hogy megvédje az igazságtalan támadástól az alpolgármesterét.
Neki, mint férfinak, az lett volna a feladata, hogy megvédje a nőt. Neki, mint vezetőnek, az lett volna a feladata, hogy vállalja a teljes felelősséget és bocsánatot kérjen, valamint felelősségre vonja azt, akit kell. A város vezetőjének a morális rend fenntartása az egyik feladata.

Bár mondhatná valaki, hogy ez egy egyszeri eset volt és nem kell túlragozni, mégis oka van, hogy miért meséltem el. Ez nem egy egyszeri eset volt, hirtelen sok minden, ami eddig történt, új értelmet nyert, és azóta rendszeresen jön valami konkrét, ehhez hasonló eset. Kézzel tapintható a félelem, ami körbeveszi Gálfi Árpádot, az emberek félnek beszélni, mert lehet, úgy járnak, mint Puskás Kati. Például szerettem volna egy cikket írni az alpolgármesterünk esetéről, de egyszerűen nem volt ember, aki vállalta volna a nevét, hogy kiáll és elmondja a véleményét.

Miért fontos ez a városlakóknak, kérdezhetné valaki. Nem az a feladata egy városgazdának, hogy hajtsa előre a munkákat, és ha kell, akkor beletaposson az alkalmazottakba is a város érdekében? Pont ez a válasz, hogy nem!

A városvezető missziója az, hogy törődjön a városháza alkalmazottaival, a városháza alkalmazottainak pedig az a feladata, hogy kiszolgálják a várost. Egy toxikus hellyé vált a városháza, és ezzel az a baj, hogy a legkompetensebb emberek, akik pillanatok alatt kapnak más munkát, azok mennek el először (40+ ember hagyta ott a városházát). Az emberek nem a szervezetet hagyják ott, hanem a vezetőjüket.

A szívem fáj, amikor azt látom, hogy kik mentek el.
Csillogó szemű fiatalok, jó szakemberek, akik tudom, hogy nem mentek volna el, ha a vezetőjük bátorította volna őket és felemeli. Ilyen alpolgármestere és városmenedzsere nem volt Udvarhelynek, mint akiket a csapatunk adott, most sincs, és tegye össze a kezét Udvarhely, hogy egyszer még legyen. Árpád egyik mondatával azt mondja, hogy mennyi mindennek nekifogott, másik mondatával azt, hogy azért nem haladnak a dolgok, mert “egyesek” otthagyták a munkát és megfutamodtak, a szerdai vitában pedig Szinusznak azt, hogy majd meglátja, mennyire nehéz az adminisztrációban dolgozni (Remélem, meglátja!).

A csapatunk megfordult (Gálfi Árpád mondjon le! cikk az UH-n) és utána csendes ellenzékbe vonult, lassan pedig kettészakadt, de én mondom nektek: a valaha általam ismert legnormálisabb emberek maradtak meg a maroknyi csapatban, akik egyszerre bátrak, kitartóak, kompetensek és egyszerre kedvesek és figyelmesek. Ráadásul nem is a pénzért csinálták, a jelentős részét ennek a pénznek eladományozták (Bizalom Tőke). Ők azok akik végigvitték az elmúlt pár évet, akik figyeltek és csendesen végezték a munkájukat, és időnként megdöbbentek, hogy még mindig van lejjebb.

Köszönöm nektek, Godra Zsolt, Péter Balázs, Pálfi Kinga, Józsa Levente, Bíró Lóri, és neked kedves feleségem, Júlia. (Még András Lehel munkáját említeném meg, aki legendás volt a munkabírásáról és a gyors alkalmazkodásáról). Tudom, ha Gálfi nyeri meg, akkor egy lépést vissza kell lépnetek, mert túl sok volt az igazságtalanságból és a fájdalomból.

Kedves olvasó, szeretném elmondani, hogy ezek az emberek azért tartottak ki, mert esküt tettek, mert a szavukat adták ismerőseiknek, hogy a városért harcolni fognak, és az, ha most Gálfi Árpád nyeri, akkor visszalépnek és négy évet azzal foglalkoznak, ami több gyümölcsöt terem az életükben. Én is mással fogok foglalkozni, pedig annyi ötletem lenne, hogy a város digitális stratégiájához hozzátegyek. Ez hatalmas veszteség lenne…

Végezetül: miért most írom, miért nem két éve írtam, ha volt mondanivalóm.
A válaszom az, hogy most van a kampány, és ilyenek vagyunk mi emberek. Ha két éve írtam volna, akkor elszáll az éterbe, úgy, ahogy Puskás Kati is írt, és küzdött, és nem reagáltunk rá. Lehet, így is bosszú áldozata leszek, de fel kell szólalnom, mert ha nem, akkor cinkosává válok a hallgatásommal.

Én nem fogok Gálfi Árpádra szavazni, és bár nincs az RMDSZ-nek jó reputációja, és nekem sincsenek illúzióim, Szakács-Paál István egy okos, vizionárius ember, aki áldás volt eddig is Udvarhelynek, és ami nagyon sokat jelent nekem, tudja magáról, hogy konfliktuskerülő, és dolgozik rajta (ahogy én is).

Összegzésül, kedves egértársaim, akik nem értitek a nagy sasok játékát: nem kell sasnak lenni ahhoz, hogy lássuk, Gálfi Árpád méltatlan arra, hogy városunk vezetője legyen.

Bátran hozz egy döntést, mert egyedül is tudsz dönteni jó és rossz között!
U.I: Aki azt gondolja, hogy csak tisztes biztonságos távolságról kiabálok be egy cikkben, annak még elmesélném, hogy még az első felhők megjelenésekor egyik tanácsossal megkerestük Gálfit, hogy tisztelettel és aggodalommal szóljunk neki, hogy problémákat látunk.

„Delegálnod kell a feladatot azoknak a szakembereknek, akik a kampányban – pont azért, hogy segíthessenek – , melléd álltak, mert lassan kiégnek melletted. És jó lenne, ha valakit kijelölnél már most mint utódod, akit te tanítasz be, és emelsz fel, úgy ahogyan nekünk is mondtad”. Amikor pedig elérkezett a fordulópont, akkor írtam neki egy üzenetet, amiben elmondtam neki, hogy nem értek egyet a döntéseivel, és ha nem változtat, akkor úgy látom, hogy a következményei katasztrofálisak lesznek, szétesik a csapat, nem lesznek megvalósítások és bukás fog következni. Nem kaptam rá választ.

04/06/2024

A csapatunk szóhoz sem jut. Az első pár hónap után mi is kezdtük tapasztalni ezeket a furcsaságokat, és a hideg is kirázott minket, amikor hallgattuk Puskás Katalin szavait… 😳
Köszönjük Katalinnak, hogy kamera elé állt és vállalta, hogy megosztja a történteket a városlakókkal.
Mindenkit arra bíztatunk, hogy tegyen azért, hogy ilyen többet ne fordulhasson elő.

Új évet kezdjük azzal, hogy eredményes munkálatokról és eredményeket elért emberekről is beszéljünk a hivatal keretén be...
03/01/2023

Új évet kezdjük azzal, hogy eredményes munkálatokról és eredményeket elért emberekről is beszéljünk a hivatal keretén belül, hiszen 2022-ben a mezei utak javítása és építése terén bizony jeleskedett a mezőgazdasági osztály és annak vezetője, Sándor Alpár.

Ezeknek az úgynevezett mezei utaknak köszönhetően, egyrészt lehetőség nyílt arra, hogy a Szarkakő fele vezető utak mentén lévő telkekre majd építeni lehessen, másrészt a forgalom kivezetésére pl. a Cekend tető irányába.

Szeretnénk köszönetet mondani az osztálynak és vezetőjének a pontos, következetes munkáért az elmúlt évben, a város érdekében.

Hiszen ahogy Alpár mondani szokta "Székelyudvarhely megérdemli"

(Bíró Jolán)

21/12/2022

Szabad emberek pártja – Közös küldetésünk a város!

Ahogy ígértük, mellékeljük a Gálfi Árpád által is aláírt protokollumot. Egy sajtótájékoztató keretében szeretnénk kitérn...
21/12/2022

Ahogy ígértük, mellékeljük a Gálfi Árpád által is aláírt protokollumot. Egy sajtótájékoztató keretében szeretnénk kitérni a részletekre is, ennek időpontjával hamarosan jelentkezünk az ünnepek után.

Szabad emberek pártja – Közös küldetésünk a város!

Ma, december 14-én múlt fél éve, hogy Pálfi Kinga lemondása után Gálfi Árpád polgármester beiktatta az alpolgármesteri t...
14/12/2022

Ma, december 14-én múlt fél éve, hogy Pálfi Kinga lemondása után Gálfi Árpád polgármester beiktatta az alpolgármesteri tisztségbe Ölvedi Zsoltot. A polgármester akkori beszédében elhangzott egy olyan kijelentés, amit méltatlannak, igazságtalannak és hálátlannak tartunk Pálfi Kingával szemben.

Az ominózus kijelentés így hangzott:
„(...) olyan helyettes kell, aki nem éket ver a városvezető és a hivatal, illetve a városvezető és az önkormányzati testület közé, hanem inkább hidat épít, segíti a kommunikációt és az együttműködést.”

De milyen projekteken is dolgozott tulajdonképpen az az alpolgármester, amely Gálfi Árpád szerint „éket ver” és nehezíti a hivatali munkát? Ezzel kapcsolatban beszélgettünk Pálfi Kingával, aki elmesélte nekünk, hogy mivel is foglalkozott az alpolgármestersége idején.

Alázatosságból ő sosem hozakodott volna elő ezzel a hosszú listával, de a morális kötelességünk az, hogy helyette megtegyük.
>>

Ma fél éve, hogy Ölvedi Zsoltot beiktatták alpolgármesterként – aki ezzel Pálfi Kingát váltotta a tisztségben, miután az lemondott a . Akkor hangzott el a következő mondat Gálfi Árpád polgármester beszédében: "(...) nem nekem van szükségem alpolgármesterre, hanem a városnak,...

🔖 https://szabademberek.ro/2022/09/01/miert-csikosak-a-zebrak/Miért írunk a csapat nevében? A válasz egyszerű: mert egy ...
01/09/2022

🔖 https://szabademberek.ro/2022/09/01/miert-csikosak-a-zebrak/

Miért írunk a csapat nevében? A válasz egyszerű: mert egy csapat vagyunk. Nem egyéni véleményeket fogalmazunk meg - mindannyian egyetértünk azokkal a cikkekkel amelyek a csapat neve alatt jelenik meg. Természetesen azt sem szeretnénk, hogy egy-egy markánsabb vélemény után valamely tagunkat pellengérre állítanák.

Melyek ezek a cikkek?
https://szabademberek.ro/2022/07/18/hol-tartunk-most
https://szabademberek.ro/2022/08/03/a-vizionkrol/

Avagy miért írunk a csapat nevében? Az előző cikkeinket a csapatunk nevében írtuk, és az elkövetkező cikkeket is ugyanúgy fogjuk megjelentetni. Mondhatná erre bárki, a gyávák szokása tömeg mögé bújva arc nélkül véleményt formálni. Hogy miért döntöttünk úgy mégis, hogy ...

Hosszú az út, amelyen ma, illetve pár hónappal ezelőtt elindultunk a környező községek önkormányzataival. De összefogáss...
10/08/2022

Hosszú az út, amelyen ma, illetve pár hónappal ezelőtt elindultunk a környező községek önkormányzataival. De összefogással a helyi tömegközlekedésből régióbeli tömegszállítást tudunk kialakítani: bekapcsoljuk Székelyudvarhely vérkeringésébe Felsőboldogfalvát, Farkaslakát, Oroszhegyet, Máréfalvát, Fenyéd és Zetelakát is.

Hat buszra, hat éjszakai töltőállomásra és két gyorstöltőre adtunk le pályázatot a fent említett települések önkormányzataival közösen.

Öt udvarhelyszéki járatot tervezünk, amely közel 200 kilométeres útvonalat járna be, több mint 20 udvarhelyszéki települést érintve. És mindezt naponta ötször.

Elektromos buszokkal könnyítenék meg a jövőben az udvarhelyszéki vidéki lakosok közlekedését, ráadásul a tervek szerint ezek a járatok az egymástól távolabb eső településeket is összekötik majd, jelenleg hat buszra, hat éjszakai töltőállomásra és két gyor

🔖 https://szabademberek.ro/2022/08/03/a-vizionkrol/Ahogy ígértük, folytatjuk sorozatunkat. Előző cikkünkben beszámoltunk...
04/08/2022

🔖 https://szabademberek.ro/2022/08/03/a-vizionkrol/

Ahogy ígértük, folytatjuk sorozatunkat. Előző cikkünkben beszámoltunk arról, mi történt az elmúlt két évben, és miért döntöttünk úgy, hogy külön utakon folytatjuk a munkánkat Gálfi Árpád polgármesterrel. Ebben a krízisben újra kellett gondoljuk, hogy mint többségi frakció mi a feladatunk és hogyan folytatjuk tovább?!

Ha újrakezdhetnénk akkor néhány dolgot biztosan másképpen csinálnánk:
- tervezünk és döntünk, de nem kivitelezünk;
- megfelelő kommunikáció;
- a határozattervezetek hiánya;
- híd a holdudvar és a hivatal között.

Hogy látjuk most? A képre kattintva weboldalunkon olvashatja cikkünket.

⏮ Ha pedig az előzményt is elolvasná, akkor kattintson erre a linkre: https://szabademberek.ro/2022/07/18/hol-tartunk-most/

Előző cikkünkben beszámoltunk arról, mi történt az elmúlt két évben. És miért döntöttünk úgy, hogy külön utakon folytatjuk a munkánkat Gálfi Árpád polgármesterrel. Ebben a krízisben újra kellett gondoljuk, hogy mint többségi frakció mi a mi feladatunk és hogyan folytatju...

Július végén hivatalosan is megnyitotta kapuit a Köz. (ejtsd: központ) elnevezésű közösségi tér a Tompa László utcában 📍...
01/08/2022

Július végén hivatalosan is megnyitotta kapuit a Köz. (ejtsd: központ) elnevezésű közösségi tér a Tompa László utcában 📍 a Székelytámadt várral szemben.
A projekt ötletgazdái az SZKA és a Bizalomtőke Alap Ötletfonó című eseményén nyertek támogatást: a Köz. 13 projekt közül nyerte el a zsűri tetszését, és az ezzel járó 50 ezer lejes, induláshoz szükséges tőkét.

A projekt alakulását érdeklődéssel és figyelemmel követtük az áprilisi Ötletfonó óta – örömmel tölt el, hogy beérett a kezdeményezés. A július 27-i megnyitón a Bizalomtőke Alaphoz hozzájáruló csapat több tagja is részt vett.

📸 Józsa Levente fotói a megnyitón készültek

A Köz. aktuális programjaiért érdemes bekövetni Facebook oldalukat >> https://www.facebook.com/KOZpontban

Ugye te is azt vallod, hogy a pénz nem minden? Bár történetünk ebből indult, félretett pénzből, ennél sokkal de sokkal t...
27/07/2022

Ugye te is azt vallod, hogy a pénz nem minden?

Bár történetünk ebből indult, félretett pénzből, ennél sokkal de sokkal több lett.

Izgalmas, különleges értéket teremtett együttműködés által. Csillogó szempár, szorgos kezek, töretlen Lendület. Valami ilyet képzelj el KÖZ.-ban.
De hogy teljes legyen a kép, nézd meg magad! Ott van a központban.

Olvass többet róla az alábbi linken: 👇

https://szabademberek.ro/2022/07/27/koz/

Néhány politikus fizetett hirdetésben igyekszik a városlakók tudtára adni, hogy Székelyudvarhely pénzt kap az Anghel Sal...
26/07/2022

Néhány politikus fizetett hirdetésben igyekszik a városlakók tudtára adni, hogy Székelyudvarhely pénzt kap az Anghel Saligny programból. De pontosan mennyi is az annyi? Ennek igyekeztünk utánajárni a hivatalos adatok alapján.

➡️ Székelyudvarhely a 24 leadott projektből 3-ra nyert támogatást. A megpályázott 47 millió lejből 14-et kapott meg a város. Mindeközben Csíkszeredának 43 millió lejt, míg Gyergyószentmiklósnak 31,3 millió lejt különítettek el az Anghel Saligny programból.

A megyében egyébként 19 község is nagyobb finanszírozásban részesült, mint Székelyudvarhely. Ezek közül 2 esetben a finanszírozás több mint 3x nagyobb, de 7 esetben is az elnyert finanszírozás több mint 1,5x magasabb.

Hogyan osztották el Hargita megyére a kormánypénzeket? Ebből a cikkből megtudhatja 🔻🔻

Ebben az írásban áttekintjük az Anghel Saligny fejlesztési program hátterét, lehetőségeit, a Székelyudvarhely által előterjesztett és megnyert projekteket valamint igyekszünk kontextusba helyezni a város által „elért” eredményeket. Udvarhely szempontjából nem egy sikertörté...

Address

Székelyudvarhely
535600

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Székelyudvarhelyi Szabad Emberek posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Székelyudvarhelyi Szabad Emberek:

Share