09/05/2023
Hosszú lesz, de ráérünk: elröppent egy év, és pontosan ennyi idő is kellett ahhoz, hogy összehozzunk egy legendás E.G.E. bulit.
L E G E N D Á S A T!
Sok mindenért lehetne az, de leginkább azért, mert Szabolcs Fazakas nagylelkűen felajánlotta a Mini Erdély Park teraszát helyszínnek, amit mi örömmel elfogadtunk - és ezúttal is köszönjük. Örömmel jelenthetjük, hogy szuper helyszín, ha Szabolcs és az általános közhangulat engedi, még szervezünk ide egyet. A gyerekek és a felnőttek egyaránt imádták, kicsit a szabadban is van az ember, meg nem is, játszótéren is, meg nem is, kap is enni meg... kap enni (meg inni is).
Az esemény témája inkább a helyszín volt, mint az alapanyag, de régi jó szokásunkhoz híven volt az étlapon saláta Homoródremetei Salátakeverék-től, spenót Istvan Bancsi-Rigotól, tépett marhahús Ferencz Szabolcstól, bárány a Berkétől, hal a zetelaki horgásztavakból, Mezősi spárga, és nori alga Tokashi papa tengeri alganeveldéjéből. Találjátok meg a kakukktojást.
Az étlap zanzásítva:
- Limeos gorgonzolahab, algás vaj, kovászolt házi kenyér
- Mustárlevélbe csavart tavaszi tekercs, hoisin-szezám mártogatós
- Bárány pirogi, szezámolajos káposztasaláta
- Édesköményes halleves, haltej-tempura
- Taco el pastor, homoródremetei saláta, kukorica tortilla, avokádó
- Harcsarolád, spenót, spárga, tojásos nokedli
- Epres panna cotta, csokoládémousse, törökméz
Mindezt előadta Robi(bácsi) és népizenekara, vagyis: Cosmin, Adi, Gabi, Kubi, Botika, Olga és bájos segítőik: George, illetve Zita (két különböző emberről van szó). A fogások egy része (személyes érintettség okán) fellelhető a Schwarz Bistro aktuális étlapján.
Köszönjük Szabinak a helyszínt, a konyhai csapatnak és Ágoston Tamásnak az önkéntes munkát, nektek pedig kedves EGE vendégek a részvételt és az ismételten megelőlegezett bizalmat.
Jövőre veletek (valószínűleg) ugyanitt.
És most képek: