23/10/2024
În noaptea de 15/16.10 2024, în jurul orelor 04:43, un grup de tineri în vârstă de 30, 35 și 41 de ani din localitățile Rupea, respectiv com. Bunești, sat Roadeș jud. Brașov, aflându-se pe strada Hermann Oberth din mun. Sighișoara pe fondul consumului de băuturi alcoolice, au deranjat liniștea publică prin strigăte și larmă, iar dl. G.M.G, în fața magazinului Profi, a degradat spațiul special amenajat cu flori aflat pe domeniul public.
În urma efectuării de verificări asupra imaginilor surprinse de camerele de supraveghere video ale Municipiului s-a reușit identificarea autorilor care au fost sancționați contravențional cu amendă în valoare totală de 3.000 lei.