19/03/2026
‼️Podul de la intrarea în comuna Slatina Timiș redeschis circulației‼️
Lucrările de refacere a podului peste râul Timiș DJ 582 – Slatina Timiș au fost finalizate conform proiectului si autorizatiei de construire și a fost redeschis circulației, urmare avizării de către IPJ Caraș-Severișn-Serviciul Rutier.
Au fost executate ample lucrări la structura de rezistență, la suprastructură, cale de rulare, rampe de acces, precum și lucrări de amenajare a albiei.
Valoarea totală a lucrărilor a fost de circa 4,3 milioane lei din care 3 milioane lei alocați de Guvernul României pentru înlăturarea efectelor calamităților ce au afectat obiectivul de investiții menționat, diferența fiind alocată de Consiliul Județean Caraș-Severin.