18/01/2025
Chiar dacă plănuiam o "renovare" mai amplă a Căsuței cu cărți, nu mă așteptam să fie la modul acesta.
Din păcate acesta este unul din momentele când te întrebi dacă se mai merită continuarea acestui proiect. 🤔🤷
Căsuţa cu cărţi Popeşti - Leordeni s-a lovit de la bun început de două probleme:
- împrumutarea cărților fără ca ele să mai fie returnate după ce sunt citite
și
- vandalizarea.
Cu toate acestea proiectul a tot continuat și sute de cărți "i-au trecut pragul". Cu siguranță au fost persoane care s-au bucurat de împrumutarea unei cărți interesante sau copii care au învățat că este sănătos să citești o carte ori să dăruiești o carte citită.
Chiar dacă nu mai avea ușița, căsuța tot "găzduia" trei cărticele. 😊
Vă încurajez să lăsați în comentarii opinia voastră despre acest proiect, se merită să mai continue sau nu? Dacă aveți sugestii despre ce ar trebui schimbat sau îmbunătățit mi-ar plăcea să le aflu.
Weekend liniștit și cu soare! 🌞📚