16/07/2023
Vineri 14 iulie s-a încheiat la Piatra Neamț cea de-a doua ediție a evenimentului" Drag de Portul Românesc". A debutat la Roman, apoi a avut loc la Târgu Neamț, am mers și la Roznov și Dobreni.
In calitate de gazde, alături de doamna Aurora Ene - președintele OFL Piatra Neamț și de doamna consilier local Rodica Murguleț, am primit cu pâine și cu sare, așa cm este datina, oaspeți dragi din județ: președintele OFL Neamț doamna Mihaela Isciuc împreună cu colege din mai multe localități.
Ca de fiecare dată, domnul primar Andrei Carabelea ne-a fost alături, împreună cu reprezentanți ai Biroului Politic Local PNL Piatra Neamț.
A fost un spectacol minunat cu dansatori profesioniști și cântăreți talentați....pe care nu i-a speriat ploaia.
Ne vedem anul viitor, la cea de a treia ediție!