04/06/2012
Campanie electorală cu iz bolșevic în Harghita
Grație instaurării Guvernului Ponta la București, primarii PSD cât și candidații pentru alegerile locale au dat startul unei adevarate răscoale bolșevice în provincie. Având puterea de partea lor, acești oameni ce încă au sămânța comunismului în suflet și în minte , reacționează sfidător în fața adversarilor politici, neacceptând niciun fel de concurență.
Având în vedere cele afirmate, putem aduce în discuție cazul comunei Tulgheș, din județul Harghita, comună în care domnia unui baron local PSD-ist se apropie de final. Aceasta nu ar fi o problemă dacă primarul cu pricina, Toader Ungureanu, alături de actuala candidată la primărie,Șuteu Maria, nu ar încerca să boicoteze orice formă de promovare a candidațiilor opoziției.
Astfel, acești oameni ce au o vârstă respectabilă fac plimbări nocturne „curâțând” localitatea de tot ceea ce înseamnă promovare vizuală a candidaților opoziției, pentru ca mai apoi să aducă injurii grave celor care i-au surprins fâcând acest lucru.
Iată cm în România anului 2012, primarii PSD consideră că sunt sabotați atunci când sunt prinși distrugând materialele de campanie ale contracandidaților, metehnele bolșevice ieșind la iveală după numai o lună de socialism.
Ca suport al evenimentelor relatate există materiale video și foto care susțin cele afirmate, conform cărora în România această obișnuință a primarilor PSD devine din ce în ce mai agresivă și de natură să pună în pericol drepturile democratice ale contracandidaților dar și ale cetățenilor.