24/05/2023
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=257369763475256&id=100076067018912&sfnsn=mo
România, încotro?
Sistemul educational a ajuns bătaie de joc! Bătaie de joc au ajuns și dascălii, ce au menirea de a pregăti, de a educa viitorul țării! Pretențiile lor salariale, care sunt în fond recompensa pentru eforturile depuse, sunt considerate a fi absurde și imposibil de respectat, conform atitudinii guvernantilor noștri, deci prin deducție logică, ne batem joc de viitorul acestei țări. Și ca și cm nu ar fi suficient, în loc ca preocuparea de bază a celor ce ne conduc să fie o generație pregătită, se pare că această nație primește încă o palmă, prin impunerea legalizării căsătoriilor gay! Oare chiar nu mai avem nici un Dumnezeu? Nici o trăire normală? Nici un simțământ decent? România, încotro te îndrepți? Încotro ești cârmuită?
Narcis Bobic, Președinte Alianța Pentru Patrie Timiș