28/04/2026
Elfogadtuk Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetését!
📉 A nehéz gazdasági helyzetben is fontos, hogy Gyergyószéki fejlesztések folytatódjanak: befejeződjön a Ditró-Tölgyes útszakasz, megépüljön az Orotvai út és tovább haladjon a gyergyóremetei hulladéktározó felé vezető elkerülő út dokumentációja.
Ebben az évben is a civil szervezetek pályázati rendszerén belül támogatjuk az önkéntes tűzoltó-, sport-, kulturális-, ifjusági- egyesületeket és folytatódik a műemlék programunk.
‼️Jó hír, hogy már az első alkalommal kiosztásra került a Gyergyó térségben a jövedelem visszaosztásból származó keret, amelyben:
🟢Gyergyószentmiklóson fejlesztési tervek készülnek és elektromos töltőállomások épülnek
🟢Gyergyóremetén járdák kialakítására kerül sor a 153C megyei út mentén
🟢Gyergyócsomafalván mezei utak modernizálására kerül sor
🟢Gyergyóalfaluban szennyvízváhólazat bővítésre
🟢Gyergyóújfaluban a gázhálózat kiépítésére
🟢Borszéken turisztikai zónában közvécék kialakítása és létrehozása
🟢Gyergyószárhegyen sáncok, patakok, medrek karbantartására és közterületrendezésre
🟢Gyergyóditróban a Puskás Tivadar Líceumban lévő infrastrukturális fejlesztés
Van tennivalónk! Folytatjuk a munkát! Hajrá Gyergyó!