28/04/2026
Intâlnirea de dimineață de azi, 28.04.2026, a avut ca temă” Români cu care ne mândrim”, propusă de colegii noștri Neațu Marius, Dima Liviu, Trandafir Emilian și Domnișoru Răzvan. Elevii au fost informați despre personalități reprezentative pentru domenii de activitate precum: artă, sport, literatură, medicină, tehnică și știință. Totodată, am evidențiat faptul că la Olimpiada națională de juniori” Tinerii dezbat”, etapa județeană, echipajul școlii noastre, alcătuit din elevele din clasa a VII-a: Fișcuci Ana Maria Georgiana, Drăghici Izabela Maria, Stancu Raisa Ana Maria și Matei Miruna Izabela, a primit mențiune. Mulțumim și elevelor clasei a VI-a: Cîrjan Ștefania Ayana Maya, Ionică Sofia Petruța, Ionică Anastasia Mirela și Prodana Andreea Denisa, care au obținut punctaje bune la concursul interjudețean “ Gramatica, știința vorbirii- Matematica, știința gândirii”, desfășurat la Școala Gimnazială” Ion Heliade Rădulescu”, București.