19/09/2023
🍀Comunitățile inteligente trec pe verde
Vă așteptăm să ne fiți alături la evenimentul „Comunitățile inteligente trec pe verde” (22-23.09.2023), organizată cu ocazia „Săptămânii europene a mobilității”, proiect anual susținut de Comisia Europeană.
Evenimentul este organizat de Primăria Întorsura Buzăului în parteneriat cu Platforma pentru educație competitivă. Activitățile se vor desfășura ,vineri, începând cu orele 11:00, la Casa de Cultură din Întorsura Buzăului prin prezentarea soluțiilor de mobilitate inteligentă și de identificare a surselor de finanțare, concomitant cu expoziția de vehicule full electrice, pregătite pentru testare, ale celor de la JEEP, DACIA, AUDI și VOLKSWAGEN, precum și biciclete și scutere electrice, în parcarea din curtea primăriei.
Ziua de sâmbătă este dedicată drumețiilor, fiind inaugurate traseele de drumeție montană realizate de către Salvamont Covasna. Așadar, vă așteptăm cu sau fără biciclete, să ne bucurăm împreună de aerul curat.
Vor lua parte la eveniment reprezentanți ai Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor prin Agenția Națională pentru Protecția Mediului și ai Agenției pentru Dezvoltare Regională Centru. Partenerii evenimentului sunt: CICLO, Lime Micromobility, PCE Electric, Flash Lighting Services, Dacia, Volkswagen, Jeep, Volvo Trucks, UTI Construction and Facility Management, Altimate SA, OFA-UGIR, SENS - Atelier de comunicare, NEOS România, Asociația de Tineret și Sport TEO, Asociația de turism și ecologie pentru tineret Zimbrul Carpatin.
Vă așteptăm!