12/10/2023
Doamna președinte Carmen DAN: ,,ROMÂNIA SUVERANĂ TRĂIEȘTE!
Dincolo de știrile de “senzație” și de orice breaking-news, stau adevăruri pe care fiecare român adevărat, a cărui inimă chiar pulsează pentru ROMÂNIA, TREBUIE să le știe. Nu o să comentez în niciun fel informațiile apărute în spațiul public referitoare la starea de sănătate a mentorului nostru, Liviu Dragnea. Dumnezeu are întotdeauna grijă de oamenii buni, mai ales când menirea lor este aceea de a salva această țară! Nu vreau să răspund nici “deontologilor” ale căror aprecieri patologice întrec puterea mea de înțelegere! Nu vă bucurați, oameni mici! În “micimea” voastră, nu ați înțeles că proiectul de țară (demarat în 2016), care a generat bunăstare românilor, va continua. Indiferent de jocurile de culise și de încrâncenarea unora de a ne opri! ROMÂNIA SUVERANĂ TRĂIEȘTE! Iar determinarea noastră, a celor care am ales să luptăm pentru România, este mai mare ca niciodată!
Am condus lucrările CEX - ului MRS și am lămurit împreună cu Președinții de Filiale ale MRS “dileme” care trebuiau înfruntate. Am privit realitatea cu obiectivitate și realism deloc cosmetizat. Mesajul meu în calitate de Președinte al Mișcării România Suverană este fără echivoc: ACUM, mai mult ca NICIODATĂ, vom intensifica organizarea întregului partid. Am identificat, împreună cu echipa de specialiști pe care o conduc, modalități eficiente de organizare internă și de maximizare a impactului comunicării cu românii. În perioada imediat următoare, fiecare membru al MRS va face parte integrantă a unui angrenaj elaborat până în cele mai mici detalii. Ne veți vedea, ne veți simți și ne veți percepe... mai aproape de fiecare român! Vom reacționa fără nicio rezervă la ticăloșiile regimului perfid care a confiscat România, oferind (în final) soluții pentru ca PATRIA noastră să fie salvată!
Vreau să le mulțumesc colegilor mei care au înțeles provocarea uriașă care ne așteaptă. Voi fi alături de fiecare președinte de filială și voi fi receptivă la semnalele pe care românii (greu încercați în aceste vremuri) le transmit în speranța că vor fi auziți de cineva. Țin, însă, să fiu foarte tranșantă: nu voi accepta nicio eschivă de la responsabilitatea imensă pe care o avem față de cetățenii acestei țări! Nu facem politică pentru funcții sau demnități publice! În MRS facem politică pentru ROMÂNIA! O Românie care are nevoie de soluții, nu de motive.
Am dispus ca, în regim de urgență, experții noștri să implementeze strategia pe care au elaborat-o! Suntem în plin proces de auditare organizatorică și de evaluare a fiecărei organizații în parte. Lucrăm pe itemi preciși și cu termene fixe, care vă asigur că vor fi respectate! Am decis să îmi asum întreaga responsabilitate pentru tot ceea ce implică punerea în practică a acestui nou concept de conducere, organizare și comunicare. Avem această obligație, pentru români și pentru ROMÂNIA!
🇷🇴 "