29/05/2026
🗳️🌷Lezárult a jelölési időszak az RMDSZ Gyergyó Területi Szervezetének június 18-i tisztújító küldöttgyűlésére.
📋 A Területi Választási Bizottság elbírálta a benyújtott jelölési dossziékat, és döntést hozott az elnöki tisztségre jelentkezők ügyében.
📃 A bizottság a hatályos bírósági intézkedésekre, valamint a vonatkozó RMDSZ-határozatokra tekintettel nem hagyta jóvá Barti Tihamér jelölését, ugyanakkor nyilvántartásba vette Bende Sándor parlamenti képviselő jelölését.
🧑⚖️ A döntés meghozatalakor a bizottság a bírósági rendelkezések, a szervezet belső szabályzatai és az illetékes RMDSZ-testületek határozatai alapján járt el.
🗳️ A tisztújítási folyamat a meghirdetett ütemterv szerint folytatódik.
📄 A döntés részletes indoklását és a Területi Választási Bizottság teljes közleményét az alábbi linken olvashatják: https://tinyurl.com/3kbmu3nd