28/05/2024
Fazakas Péter az EMSZ tanácselnök jelöltje!
Ízig - vérig háromszéki vagyok! Sepsiszentgyörgyön születtem, itt éltem le az eddigi életemet, soha nem vágytam máshova és továbbra is itt fogok maradni.
A feleségem által kézdiszékinek, a rokonok meg a barátokon keresztül orbaiszékinek és erdővidékinek is érzem magamat!
Építőmérnök fiam, külön családot alapított.
Mindig volt egy félszem, hogy mi lesz, ha elakar menni külföldre ő is mint oly sok fiatal? Ezért, kicsi korától próbáltam belenevelni a szülőföld és a család iránti szeretetet, az ősök iránti tiszteletet. Próbáltam megértetni vele, hogy ha nehezebb is itthon azért mégiscsak jobb, mert bárhová megy és bármilyen jók a körülmények, úgy is mindig hiányérzete lesz.
Én ennél szebb és jobb helyet mint Háromszék nem ismerek és azt kell elérni, hogy ha nem is minden fiatal, de a nagy része erre a következtetésre jusson.
Székelyföld ezen a részén is, jólétet kell teremteni és akkor a jövő nemzedéke nem idegenben fogja keresni a megélhetést. Itthon maradnak az őseik földjén, családokat alapítanak, gyarapodni fognak, hogy a történelme során oly sokszor megpróbáltatott székely nép megmaradhasson, itt ahol már évezrede él.
Fazakas Péter