11/10/2022
În Spitalul din Fălticeni se nasc numeroși copii. Mulți dintre ei provin din familii modeste. Am început acest demers în urmă cu 2 ani și de atunci am reușit să sprijinim noii prunci, dar totodată și mămicile fără posibilități, cu lapte praf, pampers, șervețele umede, uneori și biberoane. Dacă acum 2 ani prețul unui pachet de pampers era ușor mai accesibil, ultimile scumpiri din România îngreunează situația deja precară a familiilor cu mulți copii și fără posibilități materiale.
Ne dorim prin acțiunea pe care o demarăm să oferim din nou sprijin spitalului din Fălticeni, în speță secției neonatologie și secția de obstetrică-ginecologie , cu un număr cât mai numeros de pamperși, lapte, praf, șervețele umede și de ce nu poate și biberoane dacă sprijinul va fi pe măsură. Colecta se desfășoară începând de mâine 12 octombrie, până pe 26 octombrie la parohia Sfântul Apostol din Fălticeni(strada Aleea Teilor Nr 16 A) , urmând ca pe 27 în ziua Sfântului Dimitrie Basrabov, atunci când vom sărbători cu ajutorul lui Dumnezeu 7 ani de preoție, să reușim să facem o bucurie pentru noii născuți. Menționez faptul că laptele praf dar și pampersul să fie pentru nou născuți, adică numărul 1 la pampers, respectiv cutiile de lapte praf (Aptamil, NAN sau Topfer nr 1)
Cei care sunteți din alte localități sau din afara granițelor țării îmi puteți lăsa mesaj în privat sau pe numărul de WhatsApp (0799828026), pentru alte detalii. Ajutați-ne cu o distribuire pentru a putea să împlinim și de acestă dată gândul cel bun! Fiți binecuvântați!