31/10/2024
Cu astfel de tineri, viitorul arată bine!
🟡🔵 Ne vedem obligați să venim cu o REPLICĂ la informațiile defăimătoare care au aparut ieri în spațiul public, din partea susținătorilor PSD Cugir, față de evenimentul dedicat tinerilor - Seară de film, organizat duminică de echipa TNL Cugir.
Tinerii invitați să participe au fost informați că evenimentul este organizat de TNL Cugir – invitația de participare era inscripționată cu însemnele TNL – TRANSPARENȚĂ TOTALĂ!
🟡🔵 Pe lângă o seară de film, pe care am încercat să o organizăm cât mai plăcut: cu popcorn, suc și bună dispoziție, invitații au avut prilejul să cunoască povestea de viață a unui tânăr prezent la eveniment care ar putea fi un model pentru mulți dinte noi: un tânar care, la 30 ani, are deja 16 ani de voluntariat, 6 ani de administrație locală și a fost implicat în proiecte la nivel local, universitar (fiind unul din liderii mișcării studențești din Cluj Napoca) și în reprezentarea tinerilor în organizații nationale. S-a vorbit despre implicare în proiecte de voluntariat, s-a vorbit despre Cugir și despre faptul că tinerii care se implică și fac o schimbare în jur, ajung mai târziu să aibă o experiență bogată de viață și să se dezvolte armonios. ESTE BINEVENIT SĂ ADUCI EXEMPLUL PERSONAL, PENTRU DEZVOLTAREA CELOR DIN JUR!
Am fost acuzați că participanții ne-au lăsat numerele de telefon, dar această practică este a noastră, a tinerilor, care beneficiem de tehnologie și device-uri - e modul nostru de a interacționa. Noi nu am obligat pe nimeni, a fost benevol.
NOI TOT CEEA CE AM PROMIS PE INVITAȚIE, AM ȘI OFERIT!
Stimați cetățeni, suntem de părere că orice eveniment dedicat tinerilor este binevenit în orașul nostru – oricine l-ar organiza, dacă are ca scop facilitarea, cooperarea, învățarea, buna dispoziție, cunoașterea și chiar apartenența la o comunitate – ESTE UN PLUS! 💯
ℹ️ Tinerii, și nu numai, ar trebui îndemnați să participe la cât mai multe evenimente, să se implice în activitățile de voluntariat, să cunoască cât mai bine comunitatea din care fac parte și să contribuie, atât cât pot, la dezvoltarea ei!
Să blamăm și să aruncăm cu noroi în tot ceea ce este frumos – doar pentru că avem altă culoare politică, nu ne ONOREAZĂ! Sunt din ce în ce mai puțini tineri în acest oraș și nu ar fi de bun augur dacă am critica orice activitate sau eveniment!
Acuzațiile aduse denotă faptul că am deranjat partea adversă, cu un eveniment care a avut un real succes.
✅️ ️NOI ÎI ÎNCURAJĂM PE TOȚI TINERII – ȘI NU NUMAI, SĂ PARTICIPE ÎN NUMĂR CÂT MAI MARE, LA TOATE EVENIMENTELE ORGANIZATE ȘI ÎI AȘTEPTĂM DE FIECARE DATĂ, pentru că toate sunt făcute CU oameni, PENTRU oameni, fără a conta culoarea politică!