A L D E Alianta Liberalilor Si Democratilorcostesti Arges

A L D E Alianta Liberalilor Si Democratilorcostesti Arges Partidul care si a propus armonizarea claselor sociale , promovand liberalismul autentic , incurajand clasa de mijloc , in favoarea clasei majoritare .

Va rog sa considerati ca aceasta pagina nu mai exista .
05/03/2016

Va rog sa considerati ca aceasta pagina nu mai exista .

UN AN NOU FERICIT , SANATATE SI NUMAI BUCURII , DORINTE IMPLINITE ALATURI DE CEI DRAGI ! CU MULTA STIMA M.D.
31/12/2015

UN AN NOU FERICIT , SANATATE SI NUMAI BUCURII , DORINTE IMPLINITE ALATURI DE CEI DRAGI ! CU MULTA STIMA M.D.

Va doresc " UN CRACIUN FERICIT "
25/12/2015

Va doresc " UN CRACIUN FERICIT "

CUM SCAPAM DE HOTI !Stim cu totii ca din cauza hotilor si coruptilor aparuti din '90 , care acoperiti de legi defectuoas...
18/12/2015

CUM SCAPAM DE HOTI !

Stim cu totii ca din cauza hotilor si coruptilor aparuti din '90 , care acoperiti de legi defectuoase , au privatizat obiectivele cele mai importante ale Romaniei pe sume
de bani minore dar pe comisioane grase pentru buzunarele lor, au concesionat resursele tarii cu redevente foarte mici dar , pe comisioane grase , si cand n au mai avut ce fura , au intrat puternic in banii publici , bani care provin din taxele si impozitele platite de toti romanii , pentru a asigura buna functionare a statului si a asigura un trai decent tuturor cetatenilor .
Furturile de bani publici , se practica in institutiile bugetare , prin diferite procedeie, inventate de cei care au functii importante si sunt pusi sa cheltuie banii cu chibzuinta .In schimb , acestia i si insusesc o parte din bugetele institutiilor , pe cai ilegale si te miri cm in scurt timp , un primar sau alt functionar public , care nu avea pantofi in picioare cand a fost angajat , in scurt timp , apare cu o masina , cu un teren , cu o casa noua , un apartament luxos , care desigur nu le poate realiza din salariul obtinut .
CE ESTE RAU , ESTE CA TOATE ACESTEA SE INTAMPLA SUB PRIVIRILE NOASTRE , FARA SA NE PESE SI FARA SA CONSTIENTIZAM CA DACA NIMENI NU I OPRESTE , VOM AJUNGE CEILALTI , SA TRAIM DIN ZI IN ZI MAI PROST , TOCMAI PENTRU CA HOTII DIN TOATA TARA SE IMBOGATESC DIN FURAT , IAR BANII CARE TREBUIE SA AJUNGA IN BUGETUL STATULUI PENTRU A ASIGURA BUNASTAREA TUTUROR , SPORESC AVERILE ACESTOR HOTII .

Pentru a scapa de hoti , noi toti trebuie sa luam atitudine si sa denuntam toate ilegalitatile comise in unitatile unde noi ne desfasuram activitatea, de catre sefii nostrii, de colegii nostrii care de fapt ne fura din buzunar .
Pentru persoanele cu functii de conducere , numite sau alese , care au cunostinta de ilegalitati comise in unitatea respectiva , de catre angajati , ilegalitati care fac obiectul unor fapte penale si din diferite motive le omit si nu sesizeaza organele de ancheta penala despre existenta lor , ART.267 din noul cod penal , ii pedepseste cu inchisoare pe tainuitori .
Acesti tainuitori , pot fi denuntati de orice persoana care au dovezi , cm ca acestia ascund ilegalitatile comise de angajati si ei omit sa le faca cunoscute organelor de ancheta penala .

Ce mai asteptati ? La treaba !

BUNA SEARA PRIETENI ,Cei care a ti urmarit lupta mea de a dovediica primarul Ion Baicea , Primaria Costesti Arges ,a com...
14/11/2015

BUNA SEARA PRIETENI ,

Cei care a ti urmarit lupta mea de a dovedii
ca primarul Ion Baicea , Primaria Costesti Arges ,a comis infractiuni penale care au prjudiciat bugetul local al orasului , aveti in
imaginile de mai jos, dovada primei mele victorii in fata lui , constatata de Curtea de Conturi Arges, in urma sesizarilor facute de mine .
De retinut , este faptul ca suma prejudiciata in valoare de trei miliarde de lei , primarul trebuie sa o aduca de acasa si sa o inapoieze bugetului local al orasului.De acum , parchetul trebuie sa l oblige pe primar sa plateasca greselile lui , comise cu aroganta si fara respect fata de legile acestui stat.

Ca sa ajung aici , am facut eforturi mari inclusiv financiare , pentru ca orice informatie ceruta de la primar pe legea 544/2001 costa foarte multi bani , adica 1 leu pagina xeroxata , pentru ca asa a hotarat primarul si haita lui de consilieri locali care il pupa in cur si i ling sireturile mizerabile .Aveti in imagini , dovada , cm i mi trimit acasa o somatie in care ma pune sa platesc 150 de lei noi pentru ultimele informatii cerute .Normal ca nu am avut bani imediat si am asteptat sa iau indemnizatia de consilier sa le pot platii.
Crede el , ca aceste practici mizerabile ma
vor oprii din drumul meu , care se va oprii la parchet , unde primarul trebuie sa dea socoteala pentru ca fapta lui , se numeste "ABUZ IN SERVICIU CU PREJUDICIU" si se incadreaza de la 2 la 7 ani de puscarie.

Lupta mea , de acum incepe cu adevarat , pentru ca primarul acesta arogant , trebuie sa mearga la puscarie ! Nu are ce cauta un, lup , sa aiba grija de banii cetatenilor.
Va salut cu respect !

Buna ziua prieteni , ALDE COSTESTI ARGES ,la propunerea celor trei consilieri locali , va adopta un program in vederea a...
24/09/2015

Buna ziua prieteni ,

ALDE COSTESTI ARGES ,la propunerea celor trei consilieri locali , va
adopta un program in vederea alegerilor locale din 2016 , bazat pe solicitarile cetatenilor din fiecare localitate din Costesti, astfel incat , banii publici sa fie cheltuiti pe proiecte urgente care nu suporta amanare.In perioada urmatoare , echipa ALDE Costesti , se va regasii in teritoriu pt. consultari cu cetatenii .In acest sens , va rugam sa fiti receptivi la initiativa noastra , venind cu propuneri de proiecte ce trebuie realizate in localitatea d stra.Vrem prin aceasta actiune , sa cunoastem mai bine problemele d stra , si sa urgentam realizarea lor inaintea altor proiecte nesemnificative pt .majoritatea cetatenilor.De asemeni , dorim ca bugetul local , sa fie impartit in mod echitabil tuturor localitatilor , fara a favoriza in mod special vreo comunitate.

DAN VASILE -PRESEDINTELE ORG.ALDE costesti arges , ocupa functia de SECRETAR GENERAL in cadrul Biroului Judetean Arges ,...
12/09/2015

DAN VASILE -PRESEDINTELE ORG.ALDE costesti arges , ocupa functia de SECRETAR GENERAL in cadrul Biroului Judetean Arges , functie pe care nici un politician din Costesti nu a ocupat o vreodata .Felicitari d le Presedinte si mult succes la alegerile locale .Inca nu ti ai spus ultimul cuvant ca Primar al Costestiului si trebuie sa demonstram impreuna , ca se poate face administratie si fara hotii sau alte metode de furat banii publici , asa cm a ti mai facut o si a ti fost acuzat pe nedrept .Colegii consilieri ALDE , Dumitru Mihai si Nedelea Florian , va sustine si in acealasi timp va ofera tot sprijinul pentru a obtine cele mai bune rezultate in alegerile locale !FORTA -ALDE *

FELICITARI  PENTRU PRESEDINTELE ALDE, ORG.COSTESTI ARGES , PENTRU CA, A FOST ALES IN CADRUL BIROULUI JUDETEAN  ARGES , I...
12/09/2015

FELICITARI PENTRU PRESEDINTELE ALDE, ORG.COSTESTI ARGES , PENTRU CA, A FOST ALES IN CADRUL BIROULUI JUDETEAN ARGES , IN FINCTIA DE "SECRETAR GENERAL " -membrii ALDE Costesti , au primit cu bucurie vestea si totodata speranta ca vom face o figura frumoasa la alegerile locale .

Traiesc cu uimire vremuri in care numai Tepes ar putea aduce normalitatea in tara asta bantuita de hoti si corupti .Trai...
07/09/2015

Traiesc cu uimire vremuri in care numai Tepes ar putea aduce normalitatea in tara asta bantuita de hoti si corupti .Traiesc si nu inteleg, ce curaj au unii sa fure banul public, prin diferite mijloace inventate sau copiate ori mostenite de la predecesorii lor, vazand cu ochii ca DNA ul nu mai este un instrument ci o institutie serioasa cu oameni bine pregatiti gata in orice moment sa te inhate si sa te arunce in puscarie.
Si asta nu inteleg ! De ce nu se opresc ?-ori sunt nebuni , ori sunt prea lacomi , ori se cred ei Dumnezeii pe pamant .
De curand , Gigi Becalii , care nu a furat bani publici , spunea ca nimic nu e mai pretios decat "LIBERTATEA"si mai spunea ca atunci cand era in puscarie , daca cineva i ar fi spus ca il elibereaza , era in stare sa i dea toti banii lui .Si atunci , oameni care a ti pacatuit furand si nu a ti fost prinsi , "0PRITI-VA !opriti-va cat mai aveti timp !-altfel toti din toata lumea ne vor alunga de pe unde ne vor prinde , toti vor spune hotilor , nu aveti ce cauta aici ! Si oare noi , oamenii cinstiti , meritam sa ni se spuna hoti? Dar e corect , ca noi oamenii cu salariul de zeci de ori mai mic decat al vostru , sa platim impozite iar voi sa le furati ?-N aveti obraz mai nemernicilor dar, eu cred ca unul nu scapati , pt.ca oamenii cinstiti , trebuie de acum inainte sa va denunte , pe toti , pe unde va prinde , sa nu va ierte asa cm nici voi nu iertati nici o ocazie de a ne fura banii nostrii castigati cu truda si chin .

Mafia poate invinge orice dar nu si onarea si demnitatea celor care lupta impotriva ei !
06/09/2015

Mafia poate invinge orice dar nu si onarea si demnitatea celor care lupta impotriva ei !

Vestile , circula repede ! Zvonurile , se raspandesc ca holera , Dar informatiile reale , doar eu vi le aduc ! Va salut ...
02/09/2015

Vestile , circula repede ! Zvonurile , se raspandesc ca holera , Dar informatiile reale , doar eu vi le aduc ! Va salut cu drag !

BUNA SEARA DRAGI PRIETENI !Am observat in repetate randuri , la oamenii simplii , oamenii de rand , oamenii cinstiti si ...
01/09/2015

BUNA SEARA DRAGI PRIETENI !

Am observat in repetate randuri , la oamenii simplii , oamenii de rand , oamenii cinstiti si cu frica de Dumnezeu ,ca se tem sa si ceara drepturile de la autoritatile locale , sau sa vorbeasca cu cineva despre, problemele lor , de frica sa nu afle primarul, sau altcineva care le ar putea face ceva .
Oameni buni , lucrurile nu stau asa ! Sa va cereti drepturile , in scris sau in gura mare , este un drept legal al fiecarui cetatean ,garantat de constitutie .
- problemele d stra , trebuie rezolvate de un consilier local, indiferent cine ar fi , sau cel pe care stiti ca l ati votat , fiind obligat sa va primeasca in audienta , sa va asculte , sa intocmeasca un raport si sa l inainteze, catre primar spre rezolvare , intr un termen, legal .Odata depus acel raport , consilierul local are obligatia sa urmareasca modul de rezolvare si timpul de executie al primarului sau functionarului din primarie de competenta cui depinde problema d stra.
Primarul si consilierii locali , sunt persoanele alese de d stra , sa cheltuiasca bani pe care ii platiti sub forma de taxe si impozite ,alegand proiectele cele mai urgente pt.populatie , apa , canal , gaze , confort in scoli , gradinite , si alte institutii publice , iluminatul public si daca raman bani , pot face si alte proiecte de care beneficiaza intreaga comunitatea.
Deci , oameni buni , nu mai priviti primarul , consilierii locali si functionarii din primarie ca pe stapanii vostrii ! Ei , nu sunt decat angajatii d stra pe care ii puteti trage la raspundere in orice clipa doriti , pt.orice problema pe care nu v o rezolva .Ei toti , primesc salarii din banii d stra , de aceea trebuie sa joace d**a cm vreti d stra si nu sa jucati d stra cm vor ei .! Daca un functionar public de la ghiseu , va vorbeste urat , sau va rezolva problemele cu intarziere , luati l de guler si amintitii ca se afla in slujba d stra si nu invers , amintiti i ca d stra ii dati sa manance si mai mult , institutia unde lucreaza e a d stra si nu a lui.
Voi revenii si cu alte informatii !
O seara buna ! Si nu uitati ! I ati votat sa munceasca pt .d stra si nu sa doarma ori sa va fure banii , lucru foarte des inalnit , mai ales in primarii.

Address

Jud. Arges
Costesti

Telephone

+40765299957

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when A L D E Alianta Liberalilor Si Democratilorcostesti Arges posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share