18/06/2026
În perioada 16-18 iunie 2026, elevii scolii, sub coordonarea doamnei prof. dr. Roxana-Elena Aldea au participat la cea de-a VII-a ediție a Sesiunii de Comunicări Științifice ale Elevilor, organizată la Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri pentru Comunicații, Tehnologia Informației și Apărare Cibernetica din Sibiu.
Evenimentul a reunit elevi pasionați de cercetare și inovare, oferindu-le oportunitatea de a-și prezenta lucrările științifice și de a face schimb de idei și experiente într-un cadru academic și competitiv.
Prin seriozitate, creativitate și nivel ridicat al prezentarilor, elevii noștri au obținut rezultate remarcabile, fiind recompensati cu premii de juriul competiției. Aceste rezultate confirmă valoarea activității lor de cercetare și preocuparea constantă pentru performanta.
Felicităm elevii participanți pentru munca depusă, profesionalismul și spiritul competitiv de care au dat dovadă.
Mult succes în proiectele viitoare și cât mai multe realizări pe plan academic și profesional!