17/06/2026
Jó hír községünk számára!
Ma Bukarestben Benedek László polgármester aláírta az Anghel Saligny program keretében benyújtott vízhálózat-rehabilitációs és -bővítési pályázat finanszírozási szerződését.
A beruházás magában foglalja egy új vízgyűjtő bazin kiépítését a meglévő mellé, korszerű szűrőrendszerekkel, valamint azoknak az utcáknak a vízvezeték-cseréjét is, amelyek még felújításra várnak.
Ez egy kiemelten fontos lépés községünk számára, hiszen hozzájárulhat a nyári száraz időszakokban jelentkező vízhiány csökkentéséhez, valamint a hóolvadások és nagyobb esőzések idején előforduló zavaros víz problémájának megoldásához.
Ugyanakkor fontosnak tartottuk, hogy a DR27-es mezeiutak aszfaltozását célzó pályázat elmaradt szakaszainak a leaszfaltozása előtt az új víz- és szennyvízhálózat bővítése is megtörténjen azokon a szakaszokon, ahol ezek egybeesnek, például a Hegyi úton és a Borvíz felé vezető úton. Ezáltal el tudjuk kerülni, hogy ne kelljen felásni a friss aszfaltot a vezetékek lefektetése miatt.
Mivel a szennyvízhálózat bővítésére vonatkozó finanszírozási szerződés már korábban aláírásra került, ez volt az utolsó fontos lépés, amelyre még vártunk. Ezzel teljessé vált a fejlesztési csomag, és megnyílt az út a következő szakaszok előtt.
A finanszírozási szerződés aláírását követően mi gőzerővel azon leszünk, hogy a lehető leghamarabb meg is valósuljanak a beruházások. Ez a szükséges eljárások miatt még néhány hónapot várat magára. A részletekről továbbra is itt értesítjük a tisztelt lakosságot.
Köszönjük mindenkinek a bizalmat és a támogatást! Tovább dolgozunk azért, hogy községünk infrastruktúrája folyamatosan fejlődjön, és lakóink számára egyre kényelmesebb és megbízhatóbb legyen 💧🏗️🏡