16/06/2026
🇷🇴 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚, 𝐫𝐞𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐚𝐭𝐚̆ 𝐜𝐮 𝐨𝐧𝐨𝐚𝐫𝐞 𝐥𝐚 𝐁𝐫𝐧𝐨
În perioada 12-13 iunie 2026, o delegație a Jandarmeriei Române a participat la cea de-a XXVII-a ediție a Campionatului Internațional al Forțelor de Poliție în Domeniul Ecvestru, desfășurat la Brno, în Republica Cehă.
Din cadrul Jandarmeriei Capitalei au făcut parte plutonier adjutant șef Epuraș Laura și plutonier Romașcu Claudiu, care au reprezentat cu onoare și profesionalism atât instituția noastră, cât și România.
Participarea la astfel de activități reprezintă o oportunitate de schimb de experiență, dezvoltare profesională și întărire a cooperării dintre structurile partenere europene.