08/01/2026
Ianuarie 2026, început de an!
Se spunea de anul 2026 că va fi un an al schimbărilor! Așa a și început, cu o iarnă cm n-a mai fost de mult. Am mai trecut prin momente de criză, când am învățat că reușim dacă suntem împreună!
Mulțumim albaiulienilor pentru sesizări, pentru ajutorul dat semenilor noștri, pentru că au făcut echipă cu noi.
Mulțumim colegilor noștri din instituții, din Primăria municipiului Alba Iulia, de la Ambulanță, Poliția Municipiului și Poliția Locală, colegilor din UPU, din Spitalul de psihiatrie, Adăpostul de noapte al Filantropiei Ortodoxe și colegilor din presă!
Mulțumim albaiulienilor pentru că le pasă!
Început de an 2026: beneficiarii de venit minim de incluziune pe treceri de pietoni și stații de autobuz, asistenții sociali la vârstnicii singuri, deszăpezând ieșirea din casă, la mame singure cu copii, distribuind mâncare la domiciliu, asistenți medicali și asistenții medicali comunitari la tratamentele la domiciliu și indiferent de profesie, pe stradă, în sprijinul persoanelor fără adăpost sau pur și simplu, dând o mână de ajutor la deszăpezit!