14/06/2026
🎬SUKCES W KONKURSIE FILMOWYM 📽👑
➡️Z radością i dumą informujemy, że uczennice klasy 3r technik reklamy Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu:
✅️Milena Midor
✅️Martyna Łukańko
✅️Oliwia Szafarz
zostały finalistkami III Ogólnopolskiego Konkurs Filmowego „PRZEDSIĘBIORCZE NASTOLATKI”👍🤩 Dziewczyny znalazły się w 10 najlepszych spośród 146 zgłoszonych zespołów 🏆👍
➡️Konkurs realizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z samorządami, uczelniami wyższymi kształcącymi w obszarze filmu i ekonomii, czołowymi organizacjami gospodarczymi oraz instytucjami kultury🎭
➡️Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży do twórczego myślenia o przedsiębiorczości, planowaniu własnej przyszłości zawodowej oraz świadomym wejściu na rynek pracy. Uczestnicy, poprzez formę filmu, podejmują próbę odpowiedzi m.in. na pytania: w jaki sposób młodzi ludzie mogą zarabiać własne pieniądze, czym kierować się przy podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej edukacji i wyboru ścieżki zawodowej, jak skutecznie wykorzystać film jako narzędzie do zaprezentowania siebie, swojego pomysłu na biznes lub zainteresowań związanych z przyszłą pracą.🗂📊🗃💰💶💸
➡️Konkurs łączy edukację ekonomiczną z kreatywnym wykorzystaniem sztuki filmowej, rozwijając kompetencje przyszłości: przedsiębiorczość, pracę zespołową, komunikację oraz umiejętność autoprezentacji.🤗🎤
➡️Nagrodą Główną dla najlepszych zespołów był trzydniowy pobyt w Katowicach w dniach 27–29 maja, obejmujący m.in.: udział w Gali Finałowej III edycji konkursu, warsztaty filmowe, wizyty studyjne w firmach i dodatkowe atrakcje edukacyjne i integracyjne na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
➡️Gratulujemy dziewczynom i ich opiekunowi mgr Izabeli Rzeszutek za dotarcie do ścislego finału i godne reprezentowanie naszej szkoły 🏆🎉🎊🫶 życzymy kolejnych sukcesów 😘🍀 Dziękujemy też mgr Robertowi Sołtyskowi za sprawowanie opieki nad uczennicami podczas warsztatów 😍