KLUB SENIORA Smaki Życia

KLUB SENIORA Smaki Życia Nie ma takiego wieku, w którym powinno chcieć się mniej! Nam mijają lata, a zapał nierzadko jest coraz większy.

Korzystamy z życiowych doświadczeń i wytyczamy sobie coraz to nowe cele! Organizujemy czas wolny, odkrywamy i rozwijamy własne zainteresowania. Zajęcia w klubie organizowane są w formie spotkań ogólnych, prelekcji, odczytów, wycieczek, wizyt studyjnych, imprez okolicznościowych, spotkań integracyjnych, kulturalnych, sportowych.

Nie byłoby odpowiedniej atmosfery nadchodzących Świąt bez spotkania w naszym 𝐤𝐥𝐮𝐛𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐠𝐫𝐨𝐧𝐢𝐞 PRZYJACIÓŁ 💛🐣A wam życzymy,...
30/03/2026

Nie byłoby odpowiedniej atmosfery nadchodzących Świąt bez spotkania w naszym 𝐤𝐥𝐮𝐛𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐠𝐫𝐨𝐧𝐢𝐞 PRZYJACIÓŁ 💛🐣

A wam życzymy, aby także Wasza Wielkanoc była pełna uśmiechu, mazurków bez wyrzutów sumienia, serdecznych spotkań, rodzinnego ciepła i radości, która działa lepiej niż najlepszy eliksir młodości ✨🐰🌷

W zeszły weekend mieliśmy okazję przekonać się, ile miłości potrafi pomieścić jedno miejsce, jeśli wypełną je ludzie o t...
01/03/2026

W zeszły weekend mieliśmy okazję przekonać się, ile miłości potrafi pomieścić jedno miejsce, jeśli wypełną je ludzie o tak ciepłych i otwartych sercach. ❤️✨

Spotkanie ze Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Węgierka" było pięknym doświadczeniem.

Dla nas integracja to nie tylko wspólnie spędzony czas, ale też budowanie relacji, przełamywanie barier i poczucie, że każdy ma swoje miejsce — bez ocen, bez pośpiechu, z uważnością na drugiego człowieka. Dobro, którym się dzielisz, wraca ze zdwojoną siłą. ❤️‍🔥❤️‍🔥

Z całego serca dziękujemy Marzenie z Zajazd Beskidy za gościnność i serce włożone w organizację. 🙏 Było pyszne jedzenie 😋🍽️, a dla dzieci nawet doskonała pizza 🍕👧🧒

Są miejsca, do których chce się wracać — nie tylko dla klimatu, ale przede wszystkim dla ludzi. 🤗🌟 I to jest właśnie takie miejsce!

A cóż to za wyborne pyszności?! A to tylko nasze Klubowiczki 😃robiące równie pyszne pączusie i faworki na tłusty czwarte...
11/02/2026

A cóż to za wyborne pyszności?! A to tylko nasze Klubowiczki 😃robiące równie pyszne pączusie i faworki na tłusty czwartek! 🍩😋

Tym razem poszłyśmy na całość: upiekłyśmy ponad 200 pączków 🍩 oraz przygotowałyśmy aż 35 kg faworków 🎀

Zrobiłyśmy też słodkie prezenty dla przyjaciół i koleżanek, które nie mogły do nas dołączyć z powodu choroby — i oczywiście… same też degustowałyśmy tylko absolutne minimum 😏

Wszystkim należą się gratulacje za imponująca pracę, ale szczególnie tym razem wymienimy: Gosię Juraszek 👏odpowiedzialną za faworki! Oraz Gienię Skrzypek i Agatę Tyrlik — wirtuozki pączków!

A więc, jakie Wy macie plany na jutro? 😅

Ten świąteczny maraton powoli dobiega końca. Można więc złapać oddech …i podzielić się częścią naszych wspomnień i kadró...
06/01/2026

Ten świąteczny maraton powoli dobiega końca. Można więc złapać oddech …i podzielić się częścią naszych wspomnień i kadrów!

Noworoczna impreza Klubu Seniora to była doskonała okazja, aby uśmiać się i pysznie najeść, ....aż do bólu brzucha 😉°🥂⋆.ೃ🍾࿔*:・🤩

Za Nami wspaniały wspólny rok, i nie mamy wątpliwości, że kolejne równie udane przed Nami!

𝐖 𝐍𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐑𝐨𝐤𝐮 𝐳̇𝐲𝐜𝐳𝐲𝐦𝐲 𝐖𝐚𝐦 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐮 𝐩𝐨𝐰𝐨𝐝𝐨́𝐰 𝐝𝐨 𝐫𝐚𝐝𝐨𝐬́𝐜𝐢 😍𝐍𝐢𝐞𝐜𝐡 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐖𝐚𝐦 𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐬𝐩𝐨𝐤𝐨𝐣𝐧𝐢𝐞, 𝐳𝐝𝐫𝐨𝐰𝐨 𝐢 𝐳 𝐡𝐮𝐦𝐨𝐫𝐞𝐦 — 𝐫𝐞𝐬𝐳𝐭𝐚 𝐣𝐚𝐤𝐨𝐬́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐨𝐠𝐚𝐫𝐧𝐢𝐞!

✧˚ ༘⋆2026✧˚ ༘ ⋆✧˚ ༘⋆2026✧˚ ༘ ⋆✧˚ ༘⋆2026✧˚ ༘ ⋆✧˚ ༘⋆2026✧˚ ༘ ⋆

Za nami trzy dni dobrze spędzonego czasu — wśród doskonałego jedzenia i prawdziwych przyjaciół. Co może być lepszego? 🙂🍷...
28/10/2025

Za nami trzy dni dobrze spędzonego czasu — wśród doskonałego jedzenia i prawdziwych przyjaciół. Co może być lepszego? 🙂🍷

Jura Krakowsko-Częstochowska przywitała nas piękną pogodą, gościnnością i atrakcjami, które udowadniają, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, by odkryć coś wyjątkowego. 🌿🏞️

Bazą był hotel Przystań Leśniów w Żarkach — komfort bez zadęcia i obsługa, która po prostu wie, co robi. Kuchnia na takim poziomie, że liczenie kalorii odłożyliśmy na później 😄

Odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, a w Myszkowie Winnica Rajska! Była degustacja medalowych win 🥇 Jaskółka, Skowronek, Słowik, Krogulec, po spacerze między krzewami winorośli. I tak potwierdzamy: winogrona prosto z krzaka smakują najlepiej. 🍇😉

Do tego sery z prywatnej serowarni — krótka lekcja, jak prosta jakość broni się sama.

Nie zabrakło jesiennego Pola Dyniowego 🎃 oraz warsztatów pizzy🍕 Chyba więcej atrakcji upchać się już nie dało 😉

Pozdrawiamy! 👋

Świetna akcja Dziadurzenie - przeczytaj i podaj dalej! 🙂
25/09/2025

Świetna akcja Dziadurzenie - przeczytaj i podaj dalej! 🙂

Pamiętacie scenę z filmu „Pora umierać”, w której grająca pacjentkę-staruszkę Danuta Szaflarska wchodzi do lekarki, a ta jej mówi: „Niech się rozbierze i położy”. Na co pacjentka: „Słucham, pani doktor?”. „Niech się rozbierze i położy!” – powtarza lekarka. Zaś pacjentka delikatnym tonem: „Niech się pocałuje w dupę…” - i zamyka za sobą drzwi.

Przypomniała mi się ta scena dziś w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie, bo zobaczyłem tam pożyteczne instrukcje dla pracowników i czytelników z tytułem TU NIE DZIADURZYMY!

• Nie zwracamy się na „ty” lub „babciu”, „dziadku” do osób starszych niespokrewnionych.
• Używamy form „pani”, „pan”.
• Nie używamy uproszczonego języka oraz niepotrzebnych zdrobnień w rodzaju „obiadek”, „spacerek”.
• Nie używamy zwrotów „niech weźmie”, „niech usiądzie”. Mówimy: „proszę wziąć”, „proszę usiąść”.
• Nie zwracamy się do osób starszych w liczbie mnogiej, czyli: „Jak się dziś czujemy?”.
• Nie zwracamy się do osób starszych w liczbie mnogiej. Mówimy: „Jak się pani czuje?”, „Czego pan sobie życzy?”
• Nie ponaglamy osób starszych i nie przerywamy im. Osoby starsze mają prawo do swoich wypowiedzi.

I poznałem nowe pojęcie: „dziadurzenie”. „To protekcjonalny sposób zwracania się do osób starszych, który narusza ich godność – dlatego przyłączamy się do kampanii >Twoje słowa. Moja godność

Dni Węgierskiej Górki mają to do siebie, że emocje po nich trzymają - oj długo! 🔥😍I to nie tylko zasługa elektryzujących...
12/08/2025

Dni Węgierskiej Górki mają to do siebie, że emocje po nich trzymają - oj długo! 🔥😍

I to nie tylko zasługa elektryzujących gwiazd, których w tym roku nie brakowało. Ale to dzięki niezwykłym osobom, z którym można je współorganizować - i z którymi dzielić ❤️

Dziękujemy zatem naszym niezastąpionym seniorom - 𝑑𝑜𝑠𝑘𝑜𝑛𝑎𝑙𝑒 𝑤𝑖𝑑𝑧𝑎̨𝑐𝑦𝑚 𝑗𝑎𝑘 𝑆𝑚𝑎𝑘𝑢𝑗𝑒 𝑍̇𝑦𝑐𝑖𝑒❗😋

Dziękujemy Pani Ali Melaxa - Pensjonat, Marzenie Grzybowskiej z Fabryka Smaku Żywiec ul. Handlowa 5 , Żywiec, pani Agacie Pawlus z Salon Fryzjerski STYL, Beacie Klekociuk z Pierogi z Pasją oraz Pani Zofii Figurze - wszystkim za ogrom serca i okazaną pomoc 😃

I czymże byłyby te podziękowania gdyby nie padło w nich imię naszego Zbyszka Franczyszyna, który ogarniał pełną logistykę w trakcie i po imprezie! 👌

Dziękujemy na koniec gościom za zakupy na naszym stoisku i ogromną ilość serdeczności 🫶

𝐅𝐚𝐣𝐧𝐚 𝐭𝐚 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐖𝐞̨𝐠𝐢𝐞𝐫𝐬𝐤𝐚 𝐆𝐨́𝐫𝐤𝐚!

Stęskniliście się już za nami? Bo my bardzo! Wczorajsze wakacyjne spotkanie integracyjne w Beskidzki Klub Turystyki Konn...
18/07/2025

Stęskniliście się już za nami? Bo my bardzo! Wczorajsze wakacyjne spotkanie integracyjne w Beskidzki Klub Turystyki Konnej "Piekiełko"i Gospodarstwo agroturystyczne - za nami, a nas dalej trzymają emocje ☀️💗🌿

Było absolutnie cudownie, dopisało towarzystwo i pogoda - nie zabrakło pysznego jedzenia, tańców, przejażdżki bryczką - no i miliona uśmiechów! Podziękowania dla Pana Zdzisława Kupczaka za gościnę! 🐴🍀🌺

Drodzy Seniorzy, ruszamy po rumuńską przygodę! 🇷🇴🌞Klub Seniora Smaki Życia zaprasza na niezapomniane wczasy w Rumunii!🗓 ...
10/06/2025

Drodzy Seniorzy, ruszamy po rumuńską przygodę! 🇷🇴🌞

Klub Seniora Smaki Życia zaprasza na niezapomniane wczasy w Rumunii!

🗓 28 sierpnia – 3 września

Co na Was czeka?
✨ Baile Felix – słynny termalny kurort, który doda Wam energii
♨️ Bazna – uzdrowisko oraz przejażdżki tradycyjnymi wozami taborowymi, jak z dawnych lat
🏰 Zamek Drakuli – mroczne legendy Transylwanii i ciekawostki regionu
💑 Doskonałe towarzystwo!

Wyjazd pod znakiem: gorących basenów termalnych, degustacji rumuńskich win oraz innych lokalnych przysmaków 🍷🌶️🫕🫒

Zostały tylko 4 ostatnie miejsca, które zarezerwujesz pod numerem 👇👇👇

📞 533 186 600

🌿  Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Kubie Seniora Agnieszka Ślepaczuk specjalistkę medycyny naturalnej i ziołoleczn...
03/06/2025

🌿 Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Kubie Seniora Agnieszka Ślepaczuk specjalistkę medycyny naturalnej i ziołolecznictwa.

🌾 Temat zajęć niezwykle na czasie i kluczowy, dla utrzymania dobrego zdrowia - i ogólnego dobrostanu fizycznego i psychicznego - jak najdłużej. A to jakże istotne dla seniorów!

🌱 -- 𝐍𝐚𝐭𝐮𝐫𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐦𝐞𝐭𝐨𝐝𝐲 𝐨𝐜𝐳𝐲𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐮𝐬𝐮𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐨𝐳̇𝐲𝐭𝐨́𝐰.

🍃 Agnieszka to dyplomowana naturopatka, która o ziołach i ich właściwościach mogłaby napisać niejedną książkę.

🪺 Oprócz dzielenia się wiedzą, zajmuje się także produkcją naturalnych kosmetyków, maści czy olejków. Szczególnie możemy polecić maść z żywokostu, kasztanowca czy olejek z liści laurowych.

🪻 Spotkanie było także okazją, aby świętować urodziny naszej koleżanki Basi Pawlus. Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego! 🥳🎉🥰🎊

Jak to przed świętami musieliśmy upichcić coś wyjątkowego! 🧁🍰🥧 Tym razem nasze Klubowiczki uczestniczyły w warsztatach p...
17/04/2025

Jak to przed świętami musieliśmy upichcić coś wyjątkowego! 🧁🍰🥧

Tym razem nasze Klubowiczki uczestniczyły w warsztatach pieczenia i dekorowania wielkanocnych babeczek! Mmmmm 😋 Było tak pysznie jak wygląda! 😀

Dziękujemy za prowadzenie Pani Dominice Stopce, a także Agnieszce Woźniak za produkty, z których powstały nasze dzieła sztuki!

Wszystkiego Smacznego na święta od Klubu Seniora 😍

Adres

Kopernika 52
Zywiec
34-300

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy KLUB SENIORA Smaki Życia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria