11/04/2024
Kochani Moi,
Opadł już nieco kurz po kampanii, która rozgrzewała znaczną część obywateli naszego miasta przez ostatnie półtora miesiąca.
We wstępie pragnę serdecznie podziękować za każdy z 1’574 głosów oddanych na mnie jako kandydata na prezydenta oraz za każdy z 228 głosów oddanych na mnie jako kandydata na radnego. Prawo w tym zakresie jest jednoznaczne i sposób liczenia głosów definiuje metoda d’Hondta, premiująca największe ugrupowania, więc nam nie udało się wprowadzić do Rady Miasta naszych kandydatów. Chciałbym zapewnić, że wprowadzenie radnych do Rady gminy było jedynie celem pośrednim naszej kampanii natomiast celem podstawowym było polepszenie jakości życia mieszkańców Żyrardowa. Może, niektórzy mają zastrzeżenia co sposobu prowadzenia naszej kampanii czy doboru środków. Pragnę zapewnić, że nasza kampania była czysta i uczciwa a rzetelne rozliczenie obietnic wyborczych traktuję jako jeden z podstawowych obowiązków kandydatów podczas kampanii. Zarzucanie nam jakichkolwiek nieczystych zagrań jest nieuczciwe i wręcz niemoralne i ubolewam nad tym, że stało się elementem kampanii naszych wyborczych konkurentów. Nie mniej jednak, nie boję użyć się słowa „przepraszam” wobec osób które w jakikolwiek sposób poczuły się dotknięte lub urażone. Traktuję naszą ciężką pracę, jako wkład w rozwój demokracji lokalnej i uważam, że nasz cel ten został osiągnięty w 200%:
1) Udało się zmusić do jasnych i czytelnych deklaracji w lokalnej prasie i mediach, panów Chrzanowskiego i Rdesta, że spalarni odpadów medycznych jak również komunalnych w centrum Żyrardowa nie będzie.
2) Pan Prezydent zadeklarował nam, pracę ponad siły dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców, pomimo iż jest to jego ostatnia kadencja.
Będziemy również pamiętać i rozliczać z kolejnych złożonych publicznie obietnic:
- realizację szeregu inwestycji w miejską infrastrukturę, w tym:
- budowę i utwardzenie kilkunastu nowych dróg,
- wybudowania dwóch basenów
- letniego na Farbiarskiej
- otwartego, całorocznego, geotermalnego przy kompleksie Aqua
- wybudowania tak potrzebnej obwodnicy wschodnio – północnej Żyrardowa, wraz z wiaduktem przy ulicy Jaktorowskiej,
- czekamy również na otwarcie historycznego żyrardowskiego Kantoru,
- budowę nowych przedszkoli i żłobków
Liczymy również, na rozwój sportu oraz podjęcie działań dla dobra i zdrowia mieszkańców.
Szczerze życzę nowemu/staremu Prezydentowi oraz naszym nowo wybranym radnym ciężkiej i owocnej pracy na rzecz naszego miasta. My oczywiście polecamy się jako wsparcie, z naszymi kompetencjami i doświadczeniem, tak jak to robiliśmy dotychczas.
A Wam drodzy Mieszkańcy Żyrardowa serdecznie dziękuję za wszystkie wspólnie spędzone chwile, gdyż roliki z naszej kampanii biły rekordy oglądalności a jedna z nich ta z „wybiegiem dla naszych piesków” miała 64,5 tysiąca wyświetleń.
Pragnę podziękować mojej rodzinie za serdeczność i wyrozumiałość w tym bardzo dla mnie pracowitym czasie.
Na samym końcu pragnę podziękować mojemu nieocenionemu sztabowi oraz wyśmienitym kandydatom za zaangażowanie i fakt, że zawsze mogłem na was liczyć. Dla mnie nadal jesteście „drużyną marzeń” Rady Miasta. Nie dość, że posiadacie unikatowe kompetencje i doświadczenie które z pewnością było by skarbem dla nowej Rady (są wśród nas przedsiębiorcy, dwóch mecenasów (radca prawny i adwokat), finansiści, eksperci różnych dziedzin w tym informatycy i lekarz dwóch specjalizacji, byli wiceprezydenci) uważam, że jesteście wspaniałymi, wrażliwymi społecznie osobami.
Mam wrażenie, że to nie koniec projektu, lecz dopiero pierwszy etap nowej drogi.
Serdecznie wszystkim dziękuję, patrząc z nadzieją w przyszłość.