30/04/2026
W dniu dzisiejszym nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, wraz z innymi drużynami MDP z Żor, miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Warszawy na zaproszenie posła Krzysztof Gadowski - Poseł na Sejm RP. Był to dzień pełen emocji, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
Jednym z najważniejszych punktów wizyty był udział w posiedzeniu Sejmu. Młodzież miała okazję zobaczyć „od środka”, jak funkcjonuje najwyższy organ władzy ustawodawczej w Polsce. Ogromnym wyróżnieniem było serdeczne przywitanie przez Marszałka Sejmu Szymon Hołownia , co na długo pozostanie w pamięci naszej młodzieży.
Możliwość obserwowania obrad na żywo była nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale też cenną lekcją.
Po części oficjalnej przyszedł czas na chwilę odpoczynku i integracji przy bardzo smacznym obiedzie 😉
Była to doskonała okazja do rozmów, wymiany wrażeń i podzielenia się emocjami po tak wyjątkowym przeżyciu.
Nie mogło również zabraknąć spaceru po Warszawie. Stolica przywitała nas piękną pogodą i pozwoliła odkryć swoje najciekawsze zakątki, tworząc kolejne miłe wspomnienia.
Cała wycieczka była wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło młodzieży poszerzyć wiedzę i spojrzeć z bliska na funkcjonowanie państwa.
Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Krzysztof Gadowski - Poseł na Sejm RP za zaproszenie, ciepłe przyjęcie, poświęcony czas oraz możliwość udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu!
-ROWIEŃ