Lubuskie Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze

Lubuskie Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze Działamy na terenie województwa lubuskiego. Dbamy o przestrzeganie przepisów prawa pracy. Wspieramy pracowników i pracodawców.
(1)

Profil ma charakter wyłącznie informacyjny i nie służy do komunikacji z urzędem.

Ruszyły przygotowania do konferencji „Umowa o pracę czy cywilnoprawna?”.Współorganizatorami wydarzenia są Instytut Nauk ...
03/06/2026

Ruszyły przygotowania do konferencji „Umowa o pracę czy cywilnoprawna?”.

Współorganizatorami wydarzenia są Instytut Nauk Prawnych, Wydział Nauk Prawnych i Ekonomicznych Uniwersytet Zielonogórski oraz Okręgowy Inspektorat Pracy.

Wczoraj, w związku z przedsięwzięciem, Jerzy Łaboński Okręgowy Inspektor Pracy spotkał się z prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego dr. hab. dr. h.c. Andrzejem Bisztygą, Dziekanem Wydziału Nauk Prawnych i Ekonomicznych UZ. W spotkaniu uczestniczyła również prof. UZ dr hab. inż. Anna Saniuk, Prodziekan ds. Studenckich.

Konferencja została zaplanowana na 24 września 2026 r.

Poruszane podczas konferencji zagadnienia dotyczyć będą w szczególności różnic pomiędzy pracą na etacie od umów cywilnoprawnych, warunków, prawidłowości doboru właściwej formy zatrudnienia do sposobu wykonywania pracy.

Szczegółowe informacje o konferencji, program, formularz zgłoszeniowy zostaną wkrótce udostępnione.

Zapraszamy do śledzenia naszych komunikatów.

29/05/2026

🗓️Dzisiaj w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Zielonej Górze odbyło się szkolenie pracodawców - uczestników programu prewencyjnego „Zdobądź Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy”.

Szkolenie prowadzili:
➡️gł. specjalista Łukasz Szpilski,
➡️nadinspektor pracy Dariusz Królik.

Dziękujemy za udział w szkoleniu!

Zapraszamy do krótkiej relacji ze szkolenia 🙂

Jubileusz Straży Granicznej📆 Wczoraj odbyła się uroczystość obchodów 35. rocznicy utworzenia Straży Granicznej oraz 17. ...
28/05/2026

Jubileusz Straży Granicznej

📆 Wczoraj odbyła się uroczystość obchodów 35. rocznicy utworzenia Straży Granicznej oraz 17. rocznicy powstania Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

W wydarzeniu uczestniczyli Jerzy Łaboński Okręgowy Inspektor Pracy w Zielonej Górze, Paweł Ciemny Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu oraz Andrzej Podgórski Okręgowy Inspektor Pracy we Wrocławiu Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu.

Jerzy Łaboński Okręgowy Inspektor Pracy w Zielonej Górze przekazał Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg SG Monice Musielak oraz podległym funkcjonariuszom i pracownikom NOSG gratulacje i wyrazy uznania:
"Dzisiejsze Święto i obchodzony Jubileusz to doskonały moment, aby podziękować Pani Komendant i podległemu Pani Zespołowi za dotychczasową, wzorową współpracę. Codzienne partnerstwo, sprawna wymiana informacji oraz wzajemne wsparcie w realizacji zadań są dla nas fundamentem skutecznego działania na rzecz legalności zatrudnienia.

Z okazji Jubileuszu życzymy Państwu dalszych sukcesów w służbie, bezpiecznych dni oraz nieustającej satysfakcji z wykonywanych zadań. Niech codzienna praca przynosi Państwu poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a w życiu prywatnym nie brakuje zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności."

26/05/2026
25/05/2026

📆22 maja 2026 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze odbyło się szkolenie zorganizowane dla pracodawców, które dotyczyło ekspozycji pracowników na niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia czynniki chemiczne występujące w środowisku pracy 🧪🧫

✔️Celem szkolenia była popularyzacja bezpieczeństwa pracy przy produkcji, stosowaniu oraz magazynowaniu substancji i mieszanin chemicznych w miejscu pracy w różnych sektorach działalności gospodarczej oraz wsparcie merytoryczne pracodawców w procesie identyfikacji zagrożeń związanych z występowaniem w procesach pracy substancji i mieszanin chemicznych oraz czynników rakotwórczych, mutagennych lub reprotoksycznych z uwzględnieniem narażenia na włókna azbestu.

Szkolenie prowadzili:

➡️Joanna Sanocka - młodszy inspektor pracy
➡️Piotr Machnicki – starszy inspektor pracy – specjalista
➡️Tomasz Orłowski – inspektor pracy.

W trakcie szkolenia uczestnikom przekazano materiały promocyjne pomocne w realizacji samokształcenia, jak i również wydawnictwa Państwowa Inspekcja Pracy dotyczące tematyki chemicznego bezpieczeństwa pracy.

✅Zapraszamy do krótkiej j relacji ze szkolenia.

Bezpieczna praca w gospodarstwie? Dowiedz się jak o nią zadbać!W Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku można zap...
22/05/2026

Bezpieczna praca w gospodarstwie? Dowiedz się jak o nią zadbać!

W Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku można zapisać się na szkolenie „Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie”, które poprowadzi st. inspektor pracy – gł. specjalista Janusz Pawlak.

Szkolenie jest częścią spotkania „Działania terapeutyczne z udziałem zwierząt gospodarskich”.
📆 Data wydarzenia: 28 maja 2026 r.
⏰ Godz.: 10:00
📍 Miejsce: Zagroda Edukacyjna „Stołuńska Zagroda”, Stołuń 54 AB, 66-330 Stołuń.

📋 Program szkolenia inspektora pracy obejmuje:
✅ zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym,
✅ bezpieczną obsługę zwierząt,
✅ przeciwdziałanie wypadkom przy pracy w rolnictwie.

👉 Szkolenie skierowane jest do:
➡️ rolników
➡️ edukatorów i nauczycieli
➡️ opiekunów
➡️ osób zainteresowanych prowadzeniem działań terapeutycznych i edukacyjnych na obszarach wiejskich.

🔗 Szczegółowe informacje o szkoleniu oraz rejestracja udziału: https://www.lodr.pl/aktualnosci/szkolenie-dzialania-terapeutyczne-z-udzialem-zwierzat-gospodarskich-i1118

Zdjęcie: Plakat LODR (ze strony www.lodr.pl)

Współpraca na rzecz bezpieczeństwa pracy i przestrzegania przepisów prawa pracy 📆 19 maja 2026 r. Jerzy Łaboński, Okręgo...
21/05/2026

Współpraca na rzecz bezpieczeństwa pracy i przestrzegania przepisów prawa pracy

📆 19 maja 2026 r. Jerzy Łaboński, Okręgowy Inspektor Pracy i Dariusz Dałek, nadinspektor pracy uczestniczyli w spotkaniu z Komendantem Wojewódzkim Policji, insp. Jerzym Czebreszukiem i Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji, insp. Radosławem Kaczorowskim Lubuska Policja.

Rozmawiano nt. współpracy organów Państwowej Inspekcji Pracy i Policji, wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa pracy, przestrzegania przepisów prawa pracy, legalności zatrudnienia.

Dziękujemy za spotkanie, merytoryczny dialog i gotowość do realizacji wspólnych celów.

🚜🌾Podczas ###III Targów Rolniczych w Gliśnie aktywnie uczestniczyliśmy w wydarzeniu, przygotowując stoisko informacyjno-...
19/05/2026

🚜🌾Podczas ###III Targów Rolniczych w Gliśnie aktywnie uczestniczyliśmy w wydarzeniu, przygotowując stoisko informacyjno-promocyjne. Naszym celem było promowanie bezpieczeństwa pracy oraz zwiększanie świadomości prawnej wśród rolników, przedsiębiorców i wszystkich odwiedzających targi.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli uzyskać informacje dotyczące:

✅ przepisów prawa pracy i legalności zatrudnienia,
✅ bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie,
✅ zapobiegania wypadkom przy pracy,
✅ bezpiecznej obsługi maszyn rolniczych.

Podczas targów st. inspektor pracy Katarzyna Blask prowadziła rozmowy z uczestnikami, odpowiadała na pytania i zachęcała do wdrażania dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy również konkursy o tematyce bezpieczeństwa w rolnictwie.🧑‍🌾🧑‍🌾

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i wspólnie spędzony czas!😊

ℹ️ Przestrzeganie przepisów prawa pracy, stan bezpieczeństwa pracy, wyniki działalności nadzorczo-kontrolnej Okręgowego ...
19/05/2026

ℹ️ Przestrzeganie przepisów prawa pracy, stan bezpieczeństwa pracy, wyniki działalności nadzorczo-kontrolnej Okręgowego Inspektoratu Pracy w 2025 r. na sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego 🏛️⚖️

📅18 maja 2026 r. odbyła się XXI zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. W porządku obrad zaplanowano sprawozdanie z działalności Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze.

W spotkaniu uczestniczył Jerzy Łaboński, Okręgowy Inspektor Pracy.

📄Przed sesją radnym został udostępniony szczegółowy raport Okręgowego Inspektoratu Pracy obejmujący problematykę przestrzegania przepisów prawa pracy i bezpieczeństwa pracy w województwie lubuskim. Do przedłożonej informacji nie zgłoszono pytań.

📆 15 maja – Międzynarodowy Dzień RodzinZ okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Rodzin – ustanowionego przez O...
15/05/2026

📆 15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin

Z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Rodzin – ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu podkreślenia roli rodziny jako kluczowego filaru społeczeństwa – z przyjemnością informujemy o nowej publikacji na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy pt. „Prawo pracy dla rodziców”.

Publikacja dedykowana jest pracującym rodzicom i omawia zakres ochrony gwarantowanej przez przepisy prawa oraz uprawnienia związane z rodzicielstwem, w tym:
✅ ochrona i prawa w czasie ciąży - kiedy zaczyna obowiązywać zakaz wypowiedzenia umowy;
✅ urlopy związane z narodzinami dziecka;
✅ inne uprawnienia pracujących rodziców.

🔗 Link do publikacji:
https://www.pip.gov.pl/publikacje/publikacje-dla-pracownikow/prawo-pracy-dla-rodzicow

Adres

Dekoracyjna 8
Zielona Góra
65-722

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Lubuskie Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij