30/05/2026
W dniach 26–27 maja uczniowie naszej szkoły (klasy 4a, 4b, 5) uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Pieniny. Pogoda dopisała, a piękne krajobrazy i liczne atrakcje sprawiły, że był to wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń. 🌄😊
Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Niedzicy, gdzie przeszliśmy przez zaporę, a następnie odbyliśmy rejs statkiem do Czorsztyna i zwiedziliśmy tamtejszy zamek. Dużych emocji dostarczył rafting po Dunajcu, podczas którego mogliśmy podziwiać malownicze widoki, w tym majestatyczne Trzy Korony.
Wieczorem wybraliśmy się na spacer na górę Wdżar, prowadzący przez Kamieniołom Andezytu im. Jana Pawła II. Drugiego dnia przeszliśmy malowniczym Wąwozem Homole, spacerowaliśmy po parku miejskim w Szczawnicy oraz wjechaliśmy kolejką na Palenicę, skąd podziwialiśmy panoramę Pienin.
Zmęczeni, ale pełni wspaniałych wspomnień, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krótki posiłek w McDonald's. To były dwa dni pełne przygód, integracji i niezapomnianych chwil! ❤️