Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zegrzu

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zegrzu Strona powstała w celach informacyjnych oraz promocyjnych dla uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów oraz sympatyków Szkoły Podstawowej w Zegrzu. in.

Nasza Szkoła:

• jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły;

• w której indywidualizujemy pracę z dzieckiem;

• w której każdy uczeń uzyskuje sukcesy na miarę swoich możliwości, we współpracy z nauczycielem;

• w której dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych;

• w której atmos

fera służy uczeniu się i twórczej pracy;

• w której nikt nie jest anonimowy;

Posiadamy pracownie przedmiotowe wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Wspaniale prowadzona biblioteka z bogatym księgozbiorem, kącikiem czytelniczym dla małego dziecka i Internetowym Centrum Multimedialnym jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszej szkole. Nowoczesny plac zabaw i sala zabaw dają dużo radości naszych najmłodszym uczniom. Spotkania profilaktyczne z policją i strażą pożarną uczą bezpiecznych zachowań. Zajęcia rozwijające zdolności uczniów, w tym prowadzona w edukacji wczesnoszkolnej Innowacja Pedagogiczna "Poznajemy Świat", cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczniowie otoczeni są opieką logopedy, pedagoga, pedagoga specjalnego i pielęgniarki szkolnej. W stołówce szkolnej można zjeść pyszny, domowy obiad. Nasza świetlica pracuje w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców. Uczniowie odnoszą sukcesy w różnego rodzaju konkursach. Oprócz ciekawych lekcji w murach naszej szkoły, dzieci uczestniczą też w wycieczkach dydaktycznych i krajoznawczych. Uczestniczą m. w warsztatach eksperymentalnych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zegrze leży nad Jeziorem Zegrzyńskim, więc nikogo pewnie nie zdziwi fakt, że wśród naszych uczniów znalazł się taki, któ...
18/06/2026

Zegrze leży nad Jeziorem Zegrzyńskim, więc nikogo pewnie nie zdziwi fakt, że wśród naszych uczniów znalazł się taki, którego „porwało” żeglarstwo. I to na poważnie!

Uczeń klasy 1 b, Leon Jaworski , trenuje ⛵️ od dwóch lat i odnosi już sukcesy. W ostatni weekend w Krynicy Morskiej odbyły się Mistrzostwa PSKC, w których startował Leon w załodze ze Stanisławem Massalskim, reprezentując barwy klubu MKS Dwójka Warszawa. Chłopaki pokazali klasę – wywalczyli wysokie 4. miejsce – które daje im oficjalną przepustkę na Mistrzostwa Świata klasy Cadet, które odbędą się w sierpniu nad włoskim jeziorem Garda! 🇮🇹 ⛵️
Będziemy mocno trzymać kciuki 🤞 za przygotowania i pomyślne wiatry🌬️ we Włoszech.
Czyli kierunek – MISTRZOSTWA ŚWIATA! 🏆🌍

W piątek 12 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym dyskoteka dla klas 4-8. Uczniowie mieli ubrać się w jeden wy...
17/06/2026

W piątek 12 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym dyskoteka dla klas 4-8.

Uczniowie mieli ubrać się w jeden wybrany kolor. I niektórym się udało. A pozostali? Postawili na dobrą zabawę. Ci, którzy przyszli potańczyć - tańczyli, Ci którzy chcieli po prostu spotkać się z koleżankami i kolegami - spotkali się.
O oprawę muzyczną i klimat stworzony oświetleniem zadbał Sebastian Sikora, absolwent naszej szkoły. Bardzo cieszymy się, że mamy takich zdolnych absolwentów, którzy chętnie do Nas wracają.

Samorząd Uczniowski ma jeszcze w planach Wybory do Rady SU na rok szkolny 2026/2027, a potem to już tylko podsumowania, podziękowania, pożegnania i wakacje!

Jeszcze się odezwiemy!

15/06/2026
W czwartek w klasie 0b odbyły się warsztaty dentystyczne🦷🪥🔎. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały, jak wygląda...
14/06/2026

W czwartek w klasie 0b odbyły się warsztaty dentystyczne🦷🪥🔎.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały, jak wygląda leczenie zębów, a także miały okazję samodzielnie wcielić się w rolę dentysty, ćwicząc na specjalnej sztucznej szczęce. Przedszkolaki czyściły ubytki, nakładały wypełnienia oraz poznawały działanie dentystycznych narzędzi. Warsztaty okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę – dostarczyły dzieciom wielu ciekawych doświadczeń, a jednocześnie w przystępny sposób przybliżyły zasady dbania o zdrowie jamy ustnej. Uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na to, że zajęcia bardzo się podobały

Paulina Matuszewska

W warsztatach wzięły też udział klasy: 2 a i 3.

Poniżej fotorelacja z warsztatów wszystkich grup.

📣Uwaga chwalimy się : W dniach 12-14. 06 uczennice 2a – zuchenki Ala i Oliwka brały udział, razem ze swoją gromadą zucho...
14/06/2026

📣Uwaga chwalimy się :

W dniach 12-14. 06 uczennice 2a – zuchenki Ala i Oliwka brały udział, razem ze swoją gromadą zuchową "Leśne Licha", w XVII Ogólnopolskim Festiwalu "Wiosenne Czarowanie"🎶🎵🎶.
Podczas przesłuchań zaprezentowali "Przechyły", oraz "Wyginam śmiało ciało".
W kategorii "Gromady zuchowe" ich gromada zdobyła drugie miejsce. Dodatkowo zuchenka Oliwka razem z mamą Beatą zaśpiewały w kategorii "Śpiewąjące rodziny" i uplasowały się na trzecim miejscu.

Wielkie brawa!

Zdjęcia i informacje dzięki pani Agnieszce Burdzy.

W naszej szkole Dzień Dziecka świętowaliśmy 9 czerwca. I było na co czekać. Dzięki Zegrzyńska Brygada RR, która zaprosił...
14/06/2026

W naszej szkole Dzień Dziecka świętowaliśmy 9 czerwca. I było na co czekać. Dzięki Zegrzyńska Brygada RR, która zaprosiła do współpracy wiele osób i instytucji, uczniowie klas mogli przenieść się na Dziki Zachód i skorzystać z wielu atrakcji.

Wśród młodszych uczniów największym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka na kucykach i karmienie kozy. Najmłodsi mogli się też zmierzyć w różnych konkurencjach sportowych i zrobić tatuaż lub kolorowe warkoczyki. Dla chętnych były bańki i szukanie skarbów.

Dla starszych też były ciekawe zajęcia: paintbool, mechaniczny b*k rodeo, strzelanie z łuku i inne zabawy sportowe. "Starszaki" też zaglądali do kozy, która okazała się niezmiernie spokojna i cierpliwie znosiła wszystkie czułości.

Nie zapomniano o posiłku regeneracyjnym, na który składała się kiełbaska z grilla z dodatkami, gotowana kukurydza i popcorn.

To był bardzo wesoły dzień!

Uczniowie klas 0-3 zakończyli cykl warsztatów fizyczno-chemicznych.Podczas ostatnich zajęć mieli okazję eksperymentować ...
14/06/2026

Uczniowie klas 0-3 zakończyli cykl warsztatów fizyczno-chemicznych.
Podczas ostatnich zajęć mieli okazję eksperymentować z kolorami - ale to była zabawa. A na sam koniec wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw dla "małego chemika" i opis 3 eksperymentów do wykonania w domu. Szczerze mówiąc, nie mogli się doczekać, kiedy będą mogli je przeprowadzić. Ciekawe, czy im się udało?

Ewa Lisowska

07/06/2026

Na londyńskim lotnisku Heathrow ekipa z Zegrza urządziła jedyny w swoim rodzaju koncert.

Drodzy Rodzice, Przyjaciele, Znajomi!Gmina Serock bierze udział w ogólnopolskiej rywalizacji - Rowerowa Stolica Polski 🚴...
07/06/2026

Drodzy Rodzice, Przyjaciele, Znajomi!

Gmina Serock bierze udział w ogólnopolskiej rywalizacji - Rowerowa Stolica Polski 🚴‍♂️
To wyjątkowa inicjatywa promująca aktywność fizyczną, zdrowy styl życia oraz integrację lokalnej społeczności.

W związku z tym serdecznie zapraszamy naszych pracowników, uczniów, rodziców, przyjaciół i sympatyków do włączenia się w akcję i wspólnego „kręcenia kilometrów” dla Serocka.

Jak wziąć udział?
Pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta
Android: https://play.google.com/store/apps/details...
iPhone: https://apps.apple.com/pl/app/aktywne-miasta/id1317715080
Zarejestruj się i wybierz Serock jako swoją gminę
Dołącz do rywalizacji TRENING RSP 2026 DLA GMIN i kręć kilometry dla Serocka!
Pamiętaj, aby przed każdą jazdą uruchomić aplikację i kliknąć „START” – tylko wtedy kilometry będą się liczyć!

Dodatkową motywacją do udziału w akcji mogą być specjalne wyróżnienia:
🏆 szkoła, która zdobędzie najwięcej kilometrów, otrzyma puchar „Rowerowej Szkoły w Gminie Serock”
🏅 dodatkowo nagrodzeni zostaną 3 najlepsi uczestnicy z każdej szkoły, którzy wykręcą największą liczbę kilometrów

Zachęcamy do:
• tworzenia klasowych drużyn rowerowych
• organizowania wewnętrznych rywalizacji między klasami
• promowania codziennych dojazdów do szkoły na rowerze
• wspólnych przejazdów i wydarzeń rowerowych

Każdy kilometr ma znaczenie – niezależnie od dystansu czy poziomu zaawansowania uczestników.

No to do dzieła!
Kręcimy!





04/06/2026

Nasza 5-dniowa wycieczka do Londynu była pełna wrażeń i niezapomnianych chwil! 😊 Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, poznaliśmy kulturę i historię miasta oraz świetnie się bawiliśmy.
Zwiedziliśmy/ zobaczyliśmy/ byliśmy Tower of London, Tower Bridge, National Gallery, Science Museum, Natural History Museum, Hyde Park, Museum Madame Tussauds, British Museum, Parlament - Pałac Westminsterski, Big Ben, London Eye oraz Pałac Buckingham. Spacerowaliśmy także po Oxford Street i Chinatown, odwiedziliśmy sklepy LEGO Store oraz M&M'S Store, podziwialiśmy Tamizę podczas rejsu statkiem, a także mieliśmy okazję przejechać się kultowymi londyńskimi autobusami i metrem. 🇬🇧🚇🚌
Nie zabrakło też przygód. 😄
Podczas wyjazdu mogliśmy również porozmawiać z naszymi opiekunkami nie tylko o szkole, ale także o codziennych sprawach i zainteresowaniach. Dzięki temu atmosfera była bardzo miła i przyjazna. 😊
Było też sporo śmiechu. Koledzy odkryli możliwości sztucznej inteligencji i przekonali nas, że w Galerii Narodowej znajduje się obraz ,, Słoneczniki" Vincenta van Gogha, którego tak naprawdę tam nie było. Panie opiekunki również pomogły chłopcom wkręcić pozostałych uczestników wycieczki😄 Przez dłuższą chwilę chodziliśmy po salach i szukaliśmy go z pełnym zaangażowaniem, aż w końcu okazało się, że daliśmy się nabrać. 😡
To był wyjątkowy wyjazd pełen śmiechu, nowych doświadczeń i wspomnień, które zostaną z nami na zawsze!

Adres

Ulica Oficerska 3
Zegrze
05-131

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 06:30 - 17:00
Wtorek 06:30 - 17:00
Środa 06:30 - 17:00
Czwartek 06:30 - 17:00
Piątek 06:30 - 17:00

Telefon

+48227654080

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zegrzu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zegrzu:

Udostępnij