Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu

Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych.

💚 Dziś mieliśmy wyjątkowych gości! 🐸Odwiedziły nas opiekunki z Żłobka Miejskiego w Zawierciu w imieniu dzieci z grupy „Ż...
28/10/2025

💚 Dziś mieliśmy wyjątkowych gości! 🐸
Odwiedziły nas opiekunki z Żłobka Miejskiego w Zawierciu w imieniu dzieci z grupy „Żabki”, które – z okazji minionego Dnia Seniora – obdarowały nas pięknymi prezentami 🎁☕🍫.

Kawy, herbaty i słodycze z pewnością umilą nam ten jesienno-zimowy czas i wniosą odrobinę ciepła w te chłodne już dni. 🫖🍪

W imieniu mieszkańców, pracowników i dyrekcji składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – dzieciom, rodzicom oraz organizatorom zbiórki. ❤️
Wasza pamięć i życzliwość mają dla nas ogromne znaczenie! 🌼

Dziękujemy 💕

Obserwujący

Wczoraj nasi mieszkańcy wybrali się do Mc'Donalds! 🍔🍟Korzystając ze słonecznej pogody, spędziliśmy wspólnie chwile przy ...
24/10/2025

Wczoraj nasi mieszkańcy wybrali się do Mc'Donalds! 🍔🍟
Korzystając ze słonecznej pogody, spędziliśmy wspólnie chwile przy pysznych przekąskach i dobrej rozmowie 😄
Takie wyjazdy integrują mieszkańców i pomagają rozwijać umiejętności gospodarowania pieniędzmi oraz planowania wydatków. 💸

Obserwujący

🎹 Wczoraj odbyła się nasza prelekcja poświęcona Fryderykowi Chopinowi, zorganizowana z okazji zakończonego niedawno XIX ...
23/10/2025

🎹 Wczoraj odbyła się nasza prelekcja poświęcona Fryderykowi Chopinowi, zorganizowana z okazji zakończonego niedawno XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Podczas spotkania przybliżyliśmy sobie postać kompozytora, wysłuchaliśmy fragmentów konkursowych wykonań oraz porozmawialiśmy o tym, jak muzyka Chopina może być wykorzystywana w muzykoterapii i psychoterapii psychodynamicznej – szczególnie w pracy z przeniesieniem. 🎶

Bo choć Chopin i Zygmunt Freud działali w zupełnie innych światach – muzyki i psychoanalizy – obaj w wyjątkowy sposób potrafili dotykać ludzkich emocji, nieświadomych przeżyć i wewnętrznych konfliktów. Chopin robił to dźwiękiem, Freud – słowem. A my odkrywaliśmy, jak te dwa światy mogą się spotkać. ❤️

🌷 Wczoraj odwiedzili nas wyjątkowi goście! 🌷Mieliśmy ogromną przyjemność gościć młodzież i nauczycieli ze Szkoły Podstaw...
17/10/2025

🌷 Wczoraj odwiedzili nas wyjątkowi goście! 🌷

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć młodzież i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach. Nasi młodzi przyjaciele przybyli do nas z pięknymi prezentami – aromatyczną kawą, herbatą i słodkościami 🍫☕🍬 z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

To spotkanie pełne było ciepła, uśmiechów i życzliwości. Wspólnie zaśpiewaliśmy "Sto Lat". 🎶
Mieszkańcy z radością przyjęli płynące z serca życzenia i odwdzięczyli się młodzieży skromnym podarunkiem. 💖

🎁🎁🎁

Mieszkańcy, dyrekcja oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu składają serdeczne podziękowania nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę i przygotowanie upominków.
Państwa postawa to piękny przykład empatii, szacunku i wrażliwości na drugiego człowieka. To właśnie takie gesty uczą, że dobro wraca – a międzypokoleniowe spotkania budują mosty, które łączą serca ❤️

Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach


Obserwujący

🧠💚 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w naszym DPS 💚🧠Wczoraj w naszym Domu Pomocy Społecznej odbyła się wyjątkowa prele...
14/10/2025

🧠💚 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w naszym DPS 💚🧠

Wczoraj w naszym Domu Pomocy Społecznej odbyła się wyjątkowa prelekcja z psychologiem, poświęcona tematyce zdrowia psychicznego. Spotkanie zorganizowaliśmy z okazji niedawno obchodzonego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Podczas rozmowy poruszaliśmy wiele ważnych kwestii — m.in. znaczenie snu, odpoczynku, regeneracji, a także proste techniki oddechowe pomagające radzić sobie ze stresem. Rozmawialiśmy również o tym, jak codzienne, drobne nawyki wpływają na nasze samopoczucie, zdrowie fizyczne i psychiczne.

💬💛

Pamiętajmy — dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność. 🌿

Obserwujący

🥬 Jesienne Przygotowania w DPS-ie: Kapusta Się Kisi! 🌬️Wczoraj w naszym Domu Pomocy Społecznej czuć było prawdziwie jesi...
07/10/2025

🥬 Jesienne Przygotowania w DPS-ie: Kapusta Się Kisi! 🌬️
Wczoraj w naszym Domu Pomocy Społecznej czuć było prawdziwie jesienny klimat i... zapach kiszonej kapusty! 👃🍂 Zgodnie z tradycją bierzemy się za robienie zimowych zapasów. Taka kapusta to nie tylko smakowity dodatek do obiadu, ale też prawdziwa bomba witaminowa, która pomoże nam przetrwać chłody! 🥶💪

W kulturze słowiańskiej robienie przetworów, w tym kiszenie kapusty i ogórków, było kluczowym elementem przygotowań do zimy. Zwykle te pracochłonne, ale satysfakcjonujące zajęcia trwały aż do nastania pierwszych, trwałych mrozów. Tradycyjnie, ostatecznym terminem na ich zakończenie był często listopad, np. okolice Dnia Św. Marcina (11 listopada) lub później, zanim ziemia zamarzła na dobre. Ważne było, aby zapasy były gotowe przed adwentem, kiedy to należało skupić się na sprawach duchowych.
🥬🥬🥬
Obserwujący

Dziś w naszym DPS świętowaliśmy podwójnie – urodziny mieszkańców urodzonych we wrześniu oraz Dzień Chłopaka 🎂🎉.Połączyli...
30/09/2025

Dziś w naszym DPS świętowaliśmy podwójnie – urodziny mieszkańców urodzonych we wrześniu oraz Dzień Chłopaka 🎂🎉.
Połączyliśmy obie uroczystości i spędziliśmy ten jesienny już czas wspólnie. 🍂

Nie zabrakło kawy, herbaty i słodkości ☕🍰. Panowie zmierzyli się w quizie wiedzy o naszym domu i świecie 🌍🧩, a całość umilała nam muzyka i serdeczna atmosfera.

To był piękny czas pełen radości i wspólnego świętowania 💛. Wszystkim Panom życzymy samych cudownych chwil 👦


Obserwujący

W piątek mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w jubileuszowym pikniku z okazji 25-lecia Domu Pomocy Społecznej w Lelowie 🌹✨.Ur...
29/09/2025

W piątek mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w jubileuszowym pikniku z okazji 25-lecia Domu Pomocy Społecznej w Lelowie 🌹✨.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, a następnie wspólnie świętowaliśmy ten piękny jubileusz. Pomimo chłodniejszej pogody, czas spędziliśmy w niezwykle ciepłej i serdecznej atmosferze.

Mieliśmy okazję spróbować pysznych potraw, ciast oraz wyjątkowego tortu 🎂, podziwiać piękne występy artystyczne, zrobić pamiątkowe zdjęcia przy foto ściance oraz wpisać się do księgi pamiątkowej 📖. Wzięliśmy także udział w losowaniu.🤞 Nasi mieszkańcy mieli szczęście - nasz numerek pojawił się w loterii!

To był wyjątkowy dzień pełen radości, życzliwości i wspólnego świętowania.
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i gratulujemy wspaniałego jubileuszu! 🎉💙 Życzymy dużo sił i wytrwałości na kolejne lata pracy 🎂

Obserwujący

🐴✨ Dzisiaj odwiedziliśmy Stajnie na Jurze – to był dzień pełen wrażeń!Dowiedzieliśmy się, jak karmić konie i jak o nie d...
24/09/2025

🐴✨ Dzisiaj odwiedziliśmy Stajnie na Jurze – to był dzień pełen wrażeń!
Dowiedzieliśmy się, jak karmić konie i jak o nie dbać, aby były w świetnej formie na zawody. 🐎

Spotkaliśmy się także z uroczymi alpakami, które wspaniale sprawdzają się w alpakoterapii 🦙💛 Nasi mieszkańcy chętnie robili sobie z nimi zdjęcia i karmili je przysmakami.

Pani Julia – instruktorka – oprowadziła nas po stajni, a na zakończenie zrelaksowaliśmy się przy ognisku z kiełbaskami 🔥🌭

To był piękny dzień, pełen uśmiechów i dobrej energii! 💚

Obserwujący

💙🚌✨ Turnus rehabilitacyjny w Muszynie ✨🚌💙W dniach 30 sierpnia – 13 września nasi mieszkańcy uczestniczyli w 14-dniowym t...
22/09/2025

💙🚌✨ Turnus rehabilitacyjny w Muszynie ✨🚌💙

W dniach 30 sierpnia – 13 września nasi mieszkańcy uczestniczyli w 14-dniowym turnusie rehabilitacyjnym w pięknym ośrodku Geovita w Muszynie.

Podczas pobytu każdy korzystał z indywidualnie dobranych zabiegów, takich jak:
💆‍♀️ okłady borowinowe
💡 laseroterapia
🌀 pole magnetyczne
… i wiele innych, które wspierały zdrowie i samopoczucie.

Ale to nie wszystko! Czekało nas też mnóstwo atrakcji:
🌄 wycieczka do Kamiennej i zwiedzanie dawnej cerkwi (dziś kościół)
🏰 wizyta na Słowacji – zwiedzanie zamku
🚂 przejazd ciuchcią i odkrywanie centrum Muszyny
🌿 spacer po ogrodach biblijnych, magicznych i sensorycznych
🏔️spotkanie z "Babą z gór" - przewodnikiem i dziennikarze
🔥 ognisko, 🏊‍♂️ kąpiele w basenie i 🎶 wieczorki taneczne
I wiele innych! 😃

Nie zabrakło też zakupów pamiątek i degustacji lokalnych potraw – wspomnienia z Muszyny na długo zostaną w naszej pamięci! 💖


Obserwujący

🌞🍂 Dziś w naszym DPS pożegnaliśmy lato w wyjątkowy sposób – podczas wspólnego pikniku! 🍴 Nasza kuchnia przygotowała pysz...
18/09/2025

🌞🍂 Dziś w naszym DPS pożegnaliśmy lato w wyjątkowy sposób – podczas wspólnego pikniku! 🍴 Nasza kuchnia przygotowała pyszne prażonki, które najlepiej smakują na świeżym powietrzu! Nie zabrakło również występów artystycznych! Mieszkańcy umilali nam czas recytując wyjątkowe wiersze. 📖✨

Z okazji Dnia Dobrych Wiadomości (8 września) otrzymaliśmy wiele radosnych wieści 💌. Nasza skrzynka wypełniła się po brzegi!
Było też sporo śmiechu i rywalizacji – mieszkańcy oraz pracownicy spróbowali swoich sił w konkurencji przenoszenia ziemniaka na łyżce 🥔🥄⏱️, a najlepsi otrzymali nagrody 🎁.

Na zakończenie bawiliśmy się przy karaoke i tańcach pod gołym niebem 🎤💃🕺. To był naprawdę piękny dzień pełen radości i wspólnej zabawy! ❤️


Obserwujący

Dzisiaj w naszym Domu na świetlicy odbyła się projekcja filmu „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy.Kiedy Mateusz...
10/09/2025

Dzisiaj w naszym Domu na świetlicy odbyła się projekcja filmu „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy.
Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.
Film przedstawia tragiczną i jednocześnie optymistyczną historię młodego mężczyzny z porażeniem mózgowym, który wbrew diagnozie lekarzy ostatecznie okazuje się być w pełni sprawnym intelektualnie.
To opowieść o walce o godność i prawo do normalnego życia, pomimo trudności w komunikacji ze światem i przeciwności losu.
Filmu pokazuje, że siła ludzkiego ducha i chęć życia mogą pomóc w pokonaniu wszelkich ograniczeń.

Adres

Ulica Rzemieślnicza 9
Zawiercie
42-400

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu:

Udostępnij