22/05/2026
21 maja dzieci z Przedszkola oraz uczniowie kl. 0-III obejrzały przedstawienie pt. „Alicja w krainie dobrych manier” w wykonaniu grupy teatralnej Krak-Art z Krakowa, które oparte było na książce Lewisa Carolla pt. „Alicja w krainie czarów”!
Alicja podróżując przez krainę spotyka różne postacie, m.in. gąsienicę, braci, króla, kota kapelusznika oraz królika, które uczą się dobrych manier, często pokazując czego „nie wypada robić”.
Przedstawienie pokazuje dzieciom jak zachowywać się kulturalnie w różnych sytuacjach, uczy empatii i wzajemnej pomocy.
W zabawny sposób uczy zasad dobrego zachowania, używania „grzecznych słów” oraz szacunku do innych.
Mali widzowie brali czynny udział w spektaklu i z dużym zaciekawieniem przyglądały się całej akcji.
Bardzo dziękujemy aktorom, dzieciom i opiekunom.