07/06/2026
W dniach 1-3 czerwca 2026r. klasy 6b i 6c uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta.
Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać najciekawsze miejsca Sopotu, Gdyni i Gdańska. W Sopocie spacerowaliśmy po plaży, odwiedziliśmy słynne molo oraz przeszliśmy się ulicą Bohaterów Monte Cassino. W Gdyni zwiedziliśmy port, gdzie mogliśmy podziwiać okręty-muzea ORP „Błyskawica” oraz „Dar Pomorza”.
Bogaty program czekał na nas również w Gdańsku. Zwiedziliśmy archikatedrę w Oliwie i wysłuchaliśmy koncertu zabytkowych organów, spacerowaliśmy po Parku Oliwskim i odwiedziliśmy palmiarnię. Duże wrażenie zrobiło na nas Muzeum II Wojny Światowej oraz teren Stoczni Gdańskiej. Nie zabrakło także atrakcji, takich jak przejażdżka diabelskim młynem czy rejs statkiem. Odwiedziliśmy również Westerplatte, Żuraw, Bazylikę Mariacką, Pomnik Neptuna oraz wiele zabytkowych uliczek, których historię przybliżyła nam pani przewodnik, opowiadając między innymi o Trakcie Królewskim. Był także czas na zakup pamiątek i drobne zakupy.
Podczas wycieczki uczniom towarzyszyli wychowawcy: Katarzyna Beliczyńska i Tomasz Chmielewski oraz opiekunowie, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie: pani Agacie Rubczyńskiej oraz panu Łukaszowi Dybie.
Gorące podziękowania kierujemy również do organizatora wyjazdu, Biura Podróże z Puchatkiem, za profesjonalną organizację, miłą atmosferę i wspaniale spędzony czas w Trójmieście.
To były trzy dni pełne wrażeń, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień!