23/04/2026
📚✨ 22 kwietnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Panem Marianem Olechnowiczem, byłym nauczycielem historii, a obecnie kolekcjonerem i właścicielem ,,Muzeum z bagażnika”.. 📚 ✨
Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się w jaki sposób Pan Marian gromadzi swoje zbiory, posłuchać muzyki z płyt gramofonowych, obejrzeć kolekcję banknotów i monet, muszli, samochodzików, dokumentów z XIX i XX wieku, pocztówek, starych zdjęć i przedmiotów codziennego użytku np. samowar, lokówka z palnikiem, lampa naftowe, grzałka i wiele innych przedmiotów z jego kolekcji.
W czasie spotkania mogliśmy posłuchać wielu dowcipnych sytuacji z życia Pana Mariana oraz tych związanych z przedstawianymi eksponatami.
Młodzież i seniorzy z Centrum Opiekuńczo Mieszkalne dziękują za cenną lekcję historii podczas której mogli się przenieść w czasie.😊