26/01/2026
Termomodernizacja budynku naszej remizy 🚒
Z końcem 2025 r. udało się zakończyć ważną inwestycję przeprowadzoną dzięki Gmina Leśnica 🤝 Inwestycja ta dotyczyła głównie termomodernizacji budynku naszej remizy. W ramach tej inwestycji zostały przeprowadzone następujące prace: docieplenie ścian i stropu, wymiana okien i drzwi wewnętrznych, wymiana instalacji elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego oświetlenia typu LED, remont pomieszczeń I piętra oraz montaż instalacji grzewczej na I piętrze. Koszt tej inwestycji to ok. 430 tys. zł.
Bardzo dziękujemy burmistrzowi Łukasz Jastrzembski 👍wraz z innymi osobami z Urzędu Miejskiego za przeprowadzoną inwestycję oraz nadzorowanie prowadzonych prac. Dzięki tej inwestycji nasza remiza zmieniła się nie tylko na zewnątrz, ale również radykalne zmiany nastąpiły także wewnątrz.
Dziękujemy również wszystkim naszym strażakom za poświęcony czas i wykonane prace w trakcie trwającego remontu – od wynoszenia i zabezpieczenia mebli, materiałów i sprzętu, poprzez dodatkowe prace remontowe we własnym zakresie, których nie obejmowała inwestycja, a warte były wykonania w tym czasie. Sprzątanie oraz porządkowanie remizy po przeprowadzonym remoncie 👏
Przeprowadzona inwestycja to przede wszystkim zdecydowana poprawa warunków, w której my jako strażacy oraz nasza młodzież możemy się spotykać, a także jeden z punktów do przygotowania się do pięknego jubileuszu 130-lecia istnienia naszej jednostki, który odbędzie się 5 września 2026 r.
https://osp.zalesieslaskie.pl/termomodernizacja-budynku-remizy-osp/
Gmina Leśnica
Łukasz Jastrzembski
Zarząd Miejsko Gminny ZOSP RP w Leśnicy