Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu

Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu Oficjalna strona Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu

30/05/2026

W dniu 28 maja 2026 r. żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu realizowali czynności procesowe w związku z otrzymanym zgłoszeniem odnalezienia w lesie, w m. Januszkowo, pow. nidzicki, woj. warmińsko-mazurskie skrzyń drewnianych z oznaczeniami wojskowymi.
Podjęte działania potwierdziły odnalezienie 33 skrzyń z przeznaczeniem do transportu nabojów ćwiczebnych 120 mm. Oględziny miejsca zdarzenia jak i samych skrzyń wykluczyły aby znajdowały się w nich jakiekolwiek naboje, łuski lub inne niebezpieczne przedmioty zagrażające życiu lub zdrowiu ludzkiemu.
Trwają czynności zmierzające do ustalenia pochodzenia i właściciela odnalezionych rzeczy.

Rzecznik Prasowy
Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej

ppłk Dariusz ROZKOSZ

♥️Kochane Dzieci dzisiaj Żandarmi z Wydziału ŻW we Wrocławiu zapraszają na swoje stoisko na Plac Solny pod Iglicą. Czeka...
30/05/2026

♥️Kochane Dzieci dzisiaj Żandarmi z Wydziału ŻW we Wrocławiu zapraszają na swoje stoisko na Plac Solny pod Iglicą. Czeka na Was wiele atrakcji między innymi symulatory: dachowania, refleksu i zderzenia drogowego. Serdecznie zapraszamy🙂

29/05/2026
Dzień Dziecka z WŻW Wędrzyn! ☀️🪖Dziś gościliśmy na festynie  uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubrzy. Przygotowal...
29/05/2026

Dzień Dziecka z WŻW Wędrzyn! ☀️🪖
Dziś gościliśmy na festynie uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubrzy. Przygotowaliśmy dla nich specjalne stoisko, na którym prezentowaliśmy nasz sprzęt i wyposażenie.
Było mnóstwo świetnej zabawy połączonej z przypomnieniem zasad bezpieczeństwa przed wakacjami.
Dziękujemy za super atmosferę i masę uśmiechów! 🤝 Tekst i 📷 WŻW Wędrzyn

29/05/2026
29/05/2026
28/05/2026

28 maja 1940 r. Samodzielna Brygada Strzelców Podhalański pod dowództwem gen. Zygmunta Bohusza-Szyszki, walcząca w składzie alianckich sił ekspedycyjnych, zdobyła Narwik. Za walki o ten port Brygada została odznaczona Orderem Wojennym Virtuti Militari.
W bitwie o Narwik uczestniczyły polskie niszczyciele: „Błyskawica”, „Burza” i „Grom”, wchodzące w skład floty brytyjskiej. Jako transportowce były też wykorzystywane polskie statki: „Chrobry”, „Batory” i „Sobieski”.

28/05/2026

Adres

Ulica Żarska 17
Zagan
68-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij