07/05/2026
Dzisiejszy dzień dla uczniów klas 0-III był pełen wrażeń. Najpierw dzieci obejrzały spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Króla z Łodzi, pt. : Smocze opowieści" Przedstawienie było pełne humoru, barwnych postaci oraz ciekawych efektów scenicznych. Aktorzy w przystępny i angażujący sposób przekazali wartości edukacyjne, takie jak odwaga, przyjaźń oraz współpraca. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, reagując żywo na wydarzenia na scenie.
Po zakończeniu spektaklu uczniowie zwiedzili nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej przystosowane do kształcenia studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Dzieci zostały zapoznane z symulatorem karetki pogotowia ratunkowego, z jej pełnym medycznym wyposażeniem oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł zobaczyć z bliska bogato wyposażone sale w których studenci doskonalą swoje zdolności i umiejętności. Pracownik Instytutu przekazał bardzo ciekawe informacje na temat działania zaprezentowanych narzędzi pomiarowych i analitycznych. Centrum Symulacji Medycznej wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Podczas wycieczki dzieci przekonały się jak wymagająca i fascynująca jest nauka i praca na kierunkach medycznych. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, a także stanowiła wartościowe uzupełnienie edukacji społeczno-kulturalnej i zdrowotnej.