26/04/2026
Dnia 24.04.2026r,odbyła się zbiórka .Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi strażacy.Zaczęliśmy zbiórkę od przejścia na złotnicki stawek gdzie rozpoczęliśmy całą zabawę.Do dyspozycji mieliśmy średni wóz ratowniczo gaśniczy oraz sprzęt przyszykowany przez naszych druhów.Zadanie polegało na rozciągnięciu linii gaśniczej a następnie ugaszeniu naszego fikcyjnego pożaru czyli trzcinowiska.Gdy każdy z nas mógł spróbować polać z wodą to nie obeszło się bez mokrej zabawy😉.Po naszej zabawie zwinęliśmy sprzęt i powróciliśmy do remizy gdzie przećwiczyliśmy musztrę.Osoby świeżo dołączone do naszego grona pod okiem wieloletnich członków MDP uczyli się zwijać wąż.Po zakończonej pracy omówiliśmy kilka spraw dotyczących obchodów dnia strażaka.Ten dzień minął nam bardzo szybko w miłej atmosferze🚒😊.