02/12/2025
Piątki z książką - w bibliotece – przerwa na słuchanie
W piątkowe przerwy w październiku i w listopadzie w bibliotece spotykali się uczniowie, którzy chcieli posłuchać czytania. Tematy tekstów czytanych były związane z wydarzeniem mijającego tygodnia, np. w nawiązaniu do odbywającego się w Warszawie Konkursu Chopina 24 października czytano „Deszczowe preludium”. Z „Legendą o rogalach świętomarcińskich” czytelnicy zapoznali się 7 listopada, a 14 listopada była bajka z morałem „Lis i zając. W Dniu Życzliwości uczniowie wysłuchali opowiadania „Żadnej magii. O życzliwości”. W ostatni piątek listopada z okazji Dnia Misia dzieci wysłuchały opowieści o akceptacji „Jesteś jednym z nas”.