22/06/2026
🇵🇱 Pamiętamy o tych, których los rzucił na Sybir 🇵🇱
W niedzielę, 21 czerwca, w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się uroczyste obchody 85. rocznicy ostatniej wywózki mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego na Sybir.
Uroczystości rozpoczęły się przy Miejscu Pamięci Sybiru, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze, oddając hołd wszystkim deportowanym. Następnie uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej sprawowanej w intencji Sybiraków i ich rodzin, po której odbył się Marsz Pamięci Ofiar Sybiru.
Naszą szkołę podczas obchodów reprezentowali Pan Dyrektor Andrzej Jankowski, nauczyciele, poczet sztandarowy oraz delegacje przedstawicieli klas. Udział w wydarzeniu był ważną lekcją historii, patriotyzmu i szacunku dla tych, którzy doświadczyli tragicznych losów zesłania.
Pamięć o Sybirakach jest naszym obowiązkiem i wyrazem wdzięczności za ich niezłomność, odwagę oraz przywiązanie do Ojczyzny.
Fot. eWysMaz.pl