31/05/2026
29 maja 2026 r. na placu przed Komendą Powiatową PSP w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, po której nastąpił przemarsz pododdziałów i gości przy akompaniamencie orkiestry OSP w Wysokiem Mazowieckiem.
Podczas uroczystego apelu meldunek przyjął Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Grzegorz Lisowski. Podniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn. Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Wojciech Sokołowski podziękował strażakom i pracownikom cywilnym za codzienną służbę oraz wszystkim instytucjom za wsparcie i współpracę.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb oraz jednostek OSP z terenu powiatu.
Podczas obchodów oficjalnie otwarto wyremontowaną remizę OSP w Wysokiem Mazowieckiem oraz wręczono medale, odznaczenia i awanse dla funkcjonariuszy KP PSP. Zaproszeni goście złożyli gratulacje wyróżnionym, dziękując za trud i poświęcenie oraz życząc bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji.