Szkoła Podstawowa nr 45 w Gdańsku

Szkoła Podstawowa nr 45 w Gdańsku Najlepsza szkoła w sercu Wrzeszcza Pierwsza publiczna szkoła podstawowa z klasami dwujęzycznymi.

Gorąco zapraszamy wszystkich rodziców, którym zależy na harmonijnym rozwoju dziecka. Wyróżnia nas wysoki poziom nauczania, klasy dwujęzyczne, praca metodą projektu, kreatywne podejście do nauczania, innowacyjność i dobra lokalizacja w centrum Wrzeszcza.

Dzieci z ZERÓWKI były dziś na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej . Strażacy  opowiedzieli o swojej pracy oraz pokaza...
22/06/2026

Dzieci z ZERÓWKI były dziś na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej . Strażacy opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych. Dzieci mogły obejrzeć wozy strażackie z bliska, poznać wyposażenie strażaka oraz dowiedzieć się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz pracy strażaków.

22/06/2026
Już jutro w naszej szkole będziemy świętować Dzień Sztuki dla klas 4–8!Na uczestników czeka mnóstwo twórczych działań, a...
22/06/2026

Już jutro w naszej szkole będziemy świętować Dzień Sztuki dla klas 4–8!
Na uczestników czeka mnóstwo twórczych działań, artystycznych wyzwań i inspirujących aktywności.
🖌️🎨🫟🖼️🧶🖍️🖌️🎨🫟🖼️🧶🖍️🖌️🎨🫟🖼️🧶🖍️

Tego dnia będzie działało również stoisko z najnowszym, trzynastym numerem szkolnej gazety o sztuce 💡 „Sztuka Puka” 💡. Redaktorzy przygotowali także mini loterię, a do każdej gazety włożyli kartę do kolekcjonowania - warto koniecznie do nas zajrzeć!

Prosto z Georgii do nas! 🇺🇸✨​Za nami kolejne warsztaty językowe. Tym razem z native speakerami ze stanu Georgia (USA)! 🍑...
20/06/2026

Prosto z Georgii do nas! 🇺🇸✨
​Za nami kolejne warsztaty językowe. Tym razem z native speakerami ze stanu Georgia (USA)! 🍑 Prawdziwy amerykański angielski, mnóstwo świetnej energii i zero nudy.
​Co się działo?
​Dużo rozmawialiśmy (i szlifowaliśmy akcent!),
​Bawiliśmy się i tańczyliśmy,
​Poznaliśmy zasady amerykańskiego footballu w praktyce! 🏈

XII Plenerowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Sobieszewie🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭To był dzień pełen magii, uśmiechu i ...
19/06/2026

XII Plenerowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Sobieszewie
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭
To był dzień pełen magii, uśmiechu i prawdziwych artystycznych wzruszeń! Nasze zdolne uczennice z klas II, III, i IV wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu jakim był XII Plenerowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Sobieszewie. Pogoda była po prostu wymarzona – słońce dopisało, a bezchmurne niebo stworzyło idealne tło dla popisów Małych Artystek. Nasze dzieci zaprezentowały się zjawiskowo! Z wielkim przejęciem i talentem ożywiły na scenie historię słynnej „Pchły Szachrajki”. Widzowie byli zachwyceni tym, jak pięknie dziewczynki zaprezentowały swoje role, a „Pcheł” było aż siedem! Na scenie nie brakowało też dynamicznego tańca do piosenki „Supermoce”, która ma w sobie ogromny ładunek energii, przełamujący bariery i łączący słuchaczy. Reakcja widowni to najlepszy dowód na to, jak wielką siłę ma muzyka, gdy wykonuje się ją z czystą, dziecięcą pasją. Prawdziwą wisienką na torcie był popis akrobatyczny, który wywołał ogromne brawa wśród publiczności. Ogromne podziękowania kierujemy do organizatora tego przedsięwzięcia Gdańskie Domy dla Dzieci, w szczególności do pani dyrektor Iwona Poniatowska. To już kolejne zaproszenie naszej szkoły do uczestnictwa w przeglądzie. Wydarzenie przygotowane wspaniale, z dbałością o szczegóły, dzięki którym wszyscy czuli się jak na prawdziwym, wielkim festiwalu teatralnym. Dziękujemy naszym Małym Artystkom:
🎭Julii, Hani, Marcie, Laurze, Łucji, Mai z klasy II a,
🎭Ninie z klasy II b,
🎭Wandzie, Anastasii, Izabelli, Helenie z klasy III a,
🎭Magdzie i Nikoli z klasy IV a
oraz wolontariuszce Poli z klasy V a za wspaniałe reprezentowanie szkoły i dostarczenie nam wielu powodów do dumy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii.

Dnia 19 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Język porozumienia”, realizowanego w ramach dz...
19/06/2026

Dnia 19 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Język porozumienia”, realizowanego w ramach działań miasta Gdańska na rzecz przeciwdziałania radykalizacji w środowisku młodzieżowym.

Uczniowie klasy 7B aktywnie uczestniczyli w działaniach projektowych koordynowanych przez asystenta międzykulturowego naszej szkoły Panią Natalię Pavliuk. Podczas godzin wychowawczych, warsztatów, rozmów oraz pracy zespołowej podejmowaliśmy tematy związane z budowaniem wzajemnego szacunku, otwartości i życzliwości wobec różnorodności. Efektem tych działań było stworzenie „Serca Klasy” – symbolu wspólnoty opartej na dialogu, współpracy i wzajemnym zrozumieniu.

Zwieńczeniem projektu było integracyjne wyjście do MK Bowling. Wspólnie spędzony czas stał się okazją do praktycznego wykorzystania umiejętności rozwijanych podczas realizacji projektu. Uczniowie wykazali się kulturą współpracy, wzajemnym wsparciem oraz umiejętnością budowania pozytywnych relacji, a sportowa rywalizacja przebiegała w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku.
Dziękujemy w szczególności Pani Wiolecie Suchodolskiej za wspólnie spędzony czas i z optymizmem kontynuujemy dalsze działania na rzecz budowania otwartej, przyjaznej społeczności szkolnej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu Pani: Katarzynie Husar i Agnieszce Rechowicz za działania i zaangażowanie w projekt, wsparcie oraz współpracę.

18 czerwca 2026 r. naszą zerówkę odwiedził wyjątkowy gość – tata Julka, który na co dzień pracuje jako stolarz. W ramach...
18/06/2026

18 czerwca 2026 r. naszą zerówkę odwiedził wyjątkowy gość – tata Julka, który na co dzień pracuje jako stolarz. W ramach innowacji pedagogicznej „Kim będę, gdy dorosnę” pan Mateusz opowiedział dzieciom o swoim zawodzie, zaprezentował narzędzia oraz materiały wykorzystywane w codziennej pracy. Dzieci miały okazję obejrzeć i wypróbować niektóre akcesoria, takie jak okulary ochronne, maska przeciwpyłowa, szlifierka, klucze imbusowe czy wkrętarka. Mogły również dotknąć różnych kawałków drewna, sprawdzić ich ciężar oraz posłuchać dźwięków, jakie wydają. Był to bardzo ciekawy i wartościowy poranek. Serdecznie dziękujemy panu Mateuszowi za poświęcony czas i interesujące spotkanie.

XI edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Brzechwa, Tuwim i inni na wiosnę…📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢15.06.2026 r. odbył ...
17/06/2026

XI edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Brzechwa, Tuwim i inni na wiosnę…
📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢📢
15.06.2026 r. odbył się w naszej szkole wyjątkowy konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III oraz dzieci z naszej „zerówki” i zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 52. Najmłodsi artyści zmierzyli się z twórczością znanych i lubianych polskich poetów. Motywem przewodnim występów była trwająca wciąż wiosna. Jury miało niezwykle trudne zadanie, bowiem wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną odwagą i wspaniałą interpretacją wierszy. Niezmiernie miło nam poinformować o wynikach.
Kategoria dzieci przedszkolnych:
I miejsce – Witek W., Przedszkole nr 52 Wyróżnienia: Nina Ż, (P-le 52), Malwina W, Alicja S, Aleksandra R. (szkolna „zerówka”).

Kategoria klas I – III:
I miejsce – Hania L., kl. II a
II miejsce – Julia D., kl. II a
III miejsce – Ernest B., kl. II b
Wyróżnienia: Ida M., kl. I b, Basia S., kl. I b, Nina B., kl. III a, Igor M., kl. II b.

Serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów dla dzieci. Dziękujemy również Paniom – Agnieszce i Ani za pracę w konkursowym jury. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Dyrektora Patryka Gnapa za piękne podsumowanie tego ważnego, szkolnego wydarzenia. ZAPRASZAMY do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii. Organizatorki
Izabella Posłuszny, Beata Rzysko-Wójcik

Dzisiaj spotkaliśmy się z Mieszkańcami z Dom na Fromborskiej z dwóch powodów.👉Dobiegł końca tegoroczny projekt ,,💌Listu ...
17/06/2026

Dzisiaj spotkaliśmy się z Mieszkańcami z Dom na Fromborskiej z dwóch powodów.
👉Dobiegł końca tegoroczny projekt ,,💌Listu do Seniora💌”
👉i wraz z wolontariuszami z 🇱🇷 🇱🇷udaliśmy się, aby uporządkować ogród, który jest dla Seniorów wyjątkowym miejscem do wypoczynku i aktywności. Była to też okazja
do rozmów z naszymi gośćmi z
i pogłębienia wiedzy o Ich kraju. Dziękujemy Wam Kochani za Wasze zaangażowanie, za gotowość niesienia pomocy i wsparcia osobom, które są w potrzebie.
Możemy głośno do powiedzieć:
-Jesteśmy dumni, że jesteście w naszej szkole.
❤️❤️❤️❤️❤️

https://www.facebook.com/share/p/1JTPFPvxTm/?mibextid=wwXIfr

https://www.facebook.com/share/r/1Cfj72HgE6/?mibextid=wwXIfr

16/06/2026

Klasy trzecie na wycieczce Szlakiem Piastowskim

Adres

Ulica Matki Polki 3a
Wrzeszcz
80-251

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 06:30 - 17:00
Wtorek 06:30 - 17:00
Środa 06:30 - 17:00
Czwartek 06:30 - 17:00
Piątek 06:30 - 17:00

Telefon

+48583414713

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 45 w Gdańsku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa nr 45 w Gdańsku:

Udostępnij