Ośrodek Kuratorski nr 1 we Wrześni

Ośrodek Kuratorski nr 1 we Wrześni Ośrodek kuratorski prowadzi działalność wychowawczą, resocjalizacyjną, terapeutyczną, profilaktyczną

Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego nasza młodzież postanowiła uczcić go w wyjątkowy sposób! ❤️W...
26/05/2026

Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego nasza młodzież postanowiła uczcić go w wyjątkowy sposób! ❤️
Wychowankowie własnoręcznie przygotowali przepiękne, unikalne bransoletki. Praca nad nimi wymagała cierpliwości, ale z pewnością uśmiech i wzruszenie na twarzach Mam będą najlepszą nagrodą
💐 ♥️🌸
Z okazji Dnia Matki, cała społeczność naszego Ośrodka Kuratorskiego składa wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia: niewyczerpanych pokładów cierpliwości, siły i dumy ze swoich dzieci – pamiętajcie, że nawet gdy nie zawsze potrafią to wyrazić słowami, jesteście dla nich całym światem! 🌺💐

Dzisiaj kadra naszego Ośrodka Kuratorskiego – w tym wychowawcy oraz Kierownik – wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu zor...
05/05/2026

Dzisiaj kadra naszego Ośrodka Kuratorskiego – w tym wychowawcy oraz Kierownik – wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni.
Gościem specjalnym i prowadzącą spotkanie była Sędzia w stanie spoczynku, Anna Maria Wesołowska.

Spotkanie było poświęcone kluczowym aspektom pracy z młodzieżą w dzisiejszych czasach. Nasi wychowawcy szkolili się w zakresie: profilaktyki przeciwdziałania przemocy oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Dziękujemy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni za zaproszenie i zorganizowanie wartościowego spotkania

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Niezwykłe spotkanie w naszym Ośrodku 🚒Wspólna nauka, mnóstwo emocji i wiedza, która moż...
30/04/2026

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Niezwykłe spotkanie w naszym Ośrodku 🚒
Wspólna nauka, mnóstwo emocji i wiedza, która może uratować życie!
Gościliśmy wczoraj wyjątkowych gości z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrześni 🧑‍🚒 OSP Września
Pod okiem profesjonalistów uczyliśmy się, jak nie panikować i skutecznie działać w sytuacjach zagrożenia.
Ćwiczyliśmy układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.🫶
Każdy z nas mógł spróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) na fantomie oraz z użyciem AED🩺❤️
Dowiedzieliśmy się, jak profesjonalnie opatrzyć rany🩹, unieruchomić złamania oraz jak pomóc osobie, która się zadławiła.
W związku z nadchodzącym latem, Pani Ratownik przypomniała nam kluczowe zasady bezpieczeństwa nad wodą. 🏊
To była nie tylko lekcja ratownictwa, ale też wspaniała okazja do integracji.
Dziękujemy naszym gościom za cierpliwość i ogromną dawkę wiedzy, a młodzieży za wspólne zaangażowanie!🤝👏

PierwszaPomoc

Dawno nic nie był, dlatego nadrabiamy zaległości 👐Zobaczcie, czym zajmowała się nasza młodzież w ostatnich dniach. Było ...
28/04/2026

Dawno nic nie był, dlatego nadrabiamy zaległości 👐

Zobaczcie, czym zajmowała się nasza młodzież w ostatnich dniach. Było i pożytecznie dla planety, i rozwojowo dla ducha!

Wzięliśmy czynny udział w akcji Sprzątanie Świata! 🌱 Nasi wychowankowie zakasali rękawy i ruszyli w teren, udowadniając, że ekologia to dla nich nie tylko puste hasła, ale realne działania.Brawo za taką postawę! 👌

Nie samym sprzątaniem żyje człowiek! Równolegle postawiliśmy na rozwój wewnętrzny. Młodzież uczestniczyła w warsztatach rozwijających kompetencje emocjonalne i podjęła się dyskusji w zakręcie technik radzenia sobie z emocjami!!✊

A już jutro ruszamy z zajęciami z pierwszej pomocy 🚑

SprzątanieŚwiata

Za nami intensywny czas, który w całości poświęciliśmy tematowi profilaktyki uzależnień💊. Naszym celem było nie tylko zw...
15/04/2026

Za nami intensywny czas, który w całości poświęciliśmy tematowi profilaktyki uzależnień💊. Naszym celem było nie tylko zwiększenie świadomości, ale przede wszystkim dostarczenie konkretnej wiedzy o tym, jak chronić siebie i najbliższych przed współczesnymi zagrożeniami.👀📚

Zwieńczeniem naszych działań było wyjątkowe spotkanie podsumowujące z funkcjonariuszką policji. 👮Był to czas merytorycznej dyskusji, podczas której skupiliśmy się na:
• Mechanizmach uzależnień
• Konsekwencjach prawnych i społecznych
• Faktach i mitach ⛔️

Profilaktyka to nie tylko zakazy⛔️.To przede wszystkim wiedza 📚i umiejętność podejmowania świadomych decyzji. 🤯Wierzymy, że edukacja jest najskuteczniejszym narzędziem w zapobieganiu tragediom, które często zaczynają się od "niewinnego" eksperymentowania!! 🧐

Dziękujemy wszystkim gościom za poświęcony czas, a wychowankom za zaangażowanie i aktywny udział w spotkaniach. 🍀

🐣🐰🌷Pięknych Świąt !!
04/04/2026

🐣🐰🌷
Pięknych Świąt !!

🛴 Bezpieczeństwo na dwóch kółkach!W naszym Ośrodku Kuratorskim gościliśmy dzisiaj wyjątkowych gości –  funkcjonariuszki ...
31/03/2026

🛴 Bezpieczeństwo na dwóch kółkach!

W naszym Ośrodku Kuratorskim gościliśmy dzisiaj wyjątkowych gości – funkcjonariuszki Straż Miejska we Wrześni👮‍♂️👮‍♀️ Było to spotkanie pełne konkretnej wiedzy, która przyda się każdemu z naszych wychowanków w codziennym poruszaniu się po mieście.👀🤙
Głównym tematem była jazda na hulajnogach elektrycznych, które stają się coraz popularniejsze, ale niosą ze sobą też konkretne obowiązki. Wspólnie omówiliśmy:🛴
✅ Zasady pierwszeństwa – gdzie wolno jeździć, a gdzie kategorycznie nie.
✅ Prędkość i technika – dlaczego brawura na chodniku to kiepski pomysł.
✅ Przepisy i konsekwencje łamania przepisów
✅Obowiązkowe wyposażenie kierującego

Prócz technicznych aspektów jazdy, Strażniczki przypomnieli nam o fundamentach, czyli przestrzeganiu porządku publicznego. ⚖️
Rozmawialiśmy o tym, że wspólna przestrzeń miejska należy do nas wszystkich i każdy z nas ma wpływ na to, czy czujemy się w niej bezpiecznie i komfortowo. 🤝
Dziękujemy funkcjonariuszkom Straży Miejskiej za poświęcony czas, dawkę humoru i cenne informacje.
Mamy nadzieję, że ta lekcja przełoży się na bezpieczne podróżowanie!!

Zapraszamy ponownie i liczymy na owocną współpracę 🏆🥳

W tym miesiącu w naszym Ośrodku nie ma nudy. Miksujemy naukę z ważnymi tematami, bo wierzymy, że najlepsza profilaktyka ...
24/03/2026

W tym miesiącu w naszym Ośrodku nie ma nudy. Miksujemy naukę z ważnymi tematami, bo wierzymy, że najlepsza profilaktyka to po prostu bycie świadomym i zajętym fajnymi rzeczami.🧐

Dzisiaj odwiedziła nas pani korepetytorka od matematyki📚 i... nikt nie uciekł! Wręcz przeciwnie.🔍
Okazuje się, że ,,czarna magia” została trochę odczarowana!
Dzięki za cierpliwość i super podejście oraz poświęcony czas!! Do zobaczenia wkrótce 🙂

Wielkie brawa dla jednego z naszych chłopaków za odważne podejście do tematu! Przygotował prezentację o uzależnieniu od hazardu, która dała nam wszystkim do myślenia. 🧠
Bez owijania w bawełnę pogadaliśmy o tym dlaczego „łatwa kasa” to mit!!

Przed nami kolejne wyzwania i kontynuacja miesiąca profilaktyki uzależnień!!

Budujemy mosty i rozmawiamy o tym, co ważne. Za nami bardzo owocne spotkanie z przedstawicielkami Gminnej Komisji Rozwią...
19/03/2026

Budujemy mosty i rozmawiamy o tym, co ważne. Za nami bardzo owocne spotkanie z przedstawicielkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta i Gminy Września 🤝✨

Głównym tematem była profilaktyka uzależnień, ale dyskusja szybko przerodziła się w szeroki dialog o wyzwaniach, z jakimi mierzy się dzisiejsza młodzież.

Nasza młodzież pokazała klasę, chętnie otwierając się na trudne tematy związane z uzależnieniami.👌

Ogromne podziękowania dla naszych gości
Inez Niszczak-Sieradzka z GKRPA we Wrześni za poświęcony czas, świetne podejście i propozycję stałej współpracy.
Razem możemy zdziałać naprawdę dużo dobrego dla naszej lokalnej społeczności! 🚀😊

Profilaktyka # Września

Adres

3 Maja 8/5
Wrzesnia
62-300

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 03:30 - 19:30
Wtorek 03:30 - 19:30
Środa 03:30 - 19:30
Czwartek 03:30 - 19:30
Piątek 03:30 - 19:30

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ośrodek Kuratorski nr 1 we Wrześni umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij