04/01/2023
Rozumowanie Prawa i Sprawiedliwości jest trochę skomplikowane…..
🔴Aboracja!?!?! NIGDY! To zabijanie nienarodzonego dziecka… będziemy bronić życia! 😤
🔴Kara śmierci? Jest ok, warto o tym pomyśleć!😃
Możemy prosi o tłumaczenie? Kolejny raz ciężko zrozumieć Morawieckiego……🤷🏽♀️
"z tą karą śmierci należałoby ją przemyśleć i nie postępować pochopnie tak jak współczesny świat, żeby szybko ją wyeliminować. Moim zdaniem za najcięższe przestępstwa kara śmierci powinna być dopuszczalna" - Mateusz Morawiecki
Prawo i Sprawiedliwość deklaruje się jako partia chrześcijańska, która "broni Polski przed zepsuciem z Zachodu". Premier opowiada się jednocześnie a karą śmierci, która stanowi zaprzeczenie wszystkich wartości, na których zbudowana jest nasza cywilizacja. Sam Jezus zginął skazany na śmierć za głoszenie swoich poglądów. Widać, że ta partia albo ma zachodnie wartości w poważaniu, albo ich zupełnie nie rozumie, a obie te rzeczy są tak samo groźne i równorzędnie dykswalifikujące ich z zarzucania innym, że są "moralnymi bankrutami".
Mateusz Morawiecki odbiera kobietom prawo do decydowania o własnym ciele ze względu na "życie" płodów, ale zabijanie dorosłych ludzi już popiera.
P*S popiera powrót do czasów które słusznie minęły, kiedy kary były surowe i niesprawiedliwe. W demokratycznym państwie prawa nie ma miejsca na karę śmierci, gdyż naczelną wartością, która jest chroniona nie tylko przez konstytucję ale i umowy międzynarodowe jest życie człowieka. Wiążą one Polskę, ale P*S już wielokrotnie naruszał prawo międzynarodowe więc możemy niestety spodziewać się najgorszego.
Platforma Obywatelska