22/05/2026
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu👇👇👇
Przedstawiciel naszego Ośrodka też będzie na Was czekać ❤️
🌸 Dzień Mamy pod znakiem profilaktyki! 💙
📣 Pod patronatem Starosty Szamotulskiego!
Zapraszamy na akcję profilaktyczną z okazji Dnia Mamy pod hasłem:
„Czas oddany profilaktyce wraca, a czas zabrany przez chorobę nie!” ✨
📍 Gdzie? – I piętro poradni specjalistycznych (budynek C)
📅 Kiedy? – 22 maja
⏰ O której? – 10:00–14:00
Co będzie czekało na uczestników? 👇
🥗 konsultacje z dietetykiem szpitalnym,
⚖️ analiza składu ciała,
🤸 konsultacje z fizjoterapeutą uroginekologicznym,
🩺 programy profilaktyczne NFZ (m.in. rak piersi, szyjki macicy, jelita grubego, układ krążenia, choroby odtytoniowe, gruźlica, badania prenatalne),
👩👧 strefa dziecka – higiena jamy ustnej, prawidłowa postawa ciała i koło fortuny z nagrodami,
💉 informacje o szczepieniach i wyjazdach zagranicznych,
🕷️ profilaktyka boreliozy i instruktaż usuwania kleszczy,
➡️ instruktaż samobadania piersi i jąder z wykorzystaniem fantomów,
🕶️ symulacje z alko- i narkogoglami,
💳 możliwość wyrobienia karty EKUZ,
💻 prezentacja portali zdrowotnych: Diety NFZ, Akademia NFZ, Moje Fizjo Plus,
🌿 informacje o uzdrowiskach.
👨👩👦👦 informacje o dostępnej pomocy dla dzieci, młodzieży i rodzin.
To doskonała okazja, by zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich!